Psí průjem

Příspěvek byl vytvořen pro facebookovou skupinu    Praktické úspěchy bylinné terapie.

Jednou ráno jsem se na chalupě probudila a zjistila jsem, že naše fena kavalíra   Ema má průjem. Na zemi v kuchyni byl každý čtvereční centimetr pokrytý zaschlým nadělením, které ji trápilo v noci. Se synem jsme se ihned pustili do úklidu. Bylo to náročné, protože Ema nevynechala jediné místečko. Nebylo téměř kam šlápnout.  Úklidová práce trvala hodinu.

Pak jsem začala řešit její léčbu. Bylo to v době karanténních opatření v březnu, veterinář naprosto nedostupný. Přemýšlela jsem, jak jí pomoci. V zásobě mám léčivky vhodné k terapii průjmu, ale pro léčbu psů jsem je nezkoušela.

Jistá byla  jednodenní hladovka. Dostala jen vodu. Průjmovitou stolici měla ale nadále. Napadl mě  dub. Nastříhala jsem dubové větvičky a uschlé listy, které jsem takhle zjara v ještě chladném počasí našla. Jak ale vpravit dubový odvar do psa? Pochybuji, že by nám jej vypila. Nakonec mě napadla spásná myšlenka. Dala jsem vařit rýži, do které jsem přidala dubové větvičky s listy a pokrájela mrkev. Rýži jsem vařila do rozvaření. Větvičky jsem pak vytáhla. Množství dubových větcviček, pokud by se nastříhaly, bylo asi na 1 polévkovou lžíci. Ema váží 8 kg.

Po vychladnutí jsem jí rýží vařenou v dubovém odvaru dala sníst. Vrhla se na ni a celou ji hladově snědla.  Již během dne průjem ustával, stolice byla kašovitá. Po dalších  2 dávkách dubové rýže  na druhý den  průjem ustal úplně.  Další den jsme opatrně zkusili granule a bylo to dobré. Průjem se již neopakoval.

Samotná rýže a mrkev pomáhají u průjmu, regenerují střevní sliznici. Dubová kůra a vůbec celý dub obsahují třísloviny s adstringentním (stahujícím), protizánětlivým a antibakteriálním efektem.  U průjmu jsou velice efektivní.

Zde je dávkování dubové kůry při průjmu zvířat:

Koně a skot -150-300 g na 10-15 l vody vaříme 30 minut. Podáváme pít 2x denně.
Hříbě, tele, ovce, koza, prase – 20-70 g na 2-5 l vody na jeden den.
Střední pes – 2-3 ČL na šálek vody.
Kočka – 1ČL na šálek vody.

 

Máte i vy podobné recepty či zkušenosti s bylinami? 

Podělte se s ostatními, třeba to někomu pomůže. Přiběhy či jakékoliv pozitivní zážitky s léčivými rostlinami můžete psát do facebookové skupiny Praktické úspěchy bylinné terapie. Pokud se ostýcháte, nebo na facebook nemáte přístup, můžete text napsat mně –  e-mailem, já jej pak přepíši. Každé uzdravení je zázračné, může se klidně  jednat i o banalitu.  Pro někoho to třeba banalita nebude. 

Jsem autorkou tištěné knihy:

Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

Báli jste se vždy začít užívat léčivé rostliny? Nevěděli jste, jak na to ?

V mé knize naleznete podrobný popis 38 divokých rostlin rostoucích volně kolem nás s podrobnými návody, jak je  zpracovat a užívat. 

 

 

 

Pokud se chcete dozvědět téměř vše o léčivých účincích dubu, stáhněte si zdarma ebook Čarovný a mocný dub – ZDE. 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *