Elektronická kniha Čarovná lékárna kolem našeho domu

Co kniha obsahuje?

  • Kniha obsahuje 376 stran napěchovaných praktickými  informacemi o 38 léčivých rostlinách včetně podrobných návodů a receptů, jak rostliny zpracovat.
  • Působení jednotlivých rostlin je členěné podle mého unikátního systému třídění účinků léčivých rostlin. Je tak zajištěno, že se v knize neztratíte 🙂
  • V knize je obsaženo velké množství vlastních fotografií rostlin, abyste je bez problémů poznali.

„Věděli jste, že všude kolem nás roste neuvěřitelně léčivá lékárna, která je kdykoliv a kdekoliv k dispozici? Denně kolem těchto rostlinných léků  chodíte, nebo po nich dokonce šlapete bez povšimnutí. To je ale přeci škoda.“

• Chtěli jste se naučit poznávat a využívat rostliny, ale nikdy jste nevěděli, jak na to?
• Nemáte odvahu s léčivkami začít? Bojíte se udělat první krok?
• Nevěděli jste ani jak vypadají?
• Vůbec nevíte jak je zpracovat a co s nimi dál?
• Jste nemocní, ale  nevíte, která léčivá bylina by vám mohla pomoci od vašich zdravotních potíží?

Pak je tato kniha pro vás!

V mé knize najdete komplexní informace o  38 plevelně rostoucích  rostlinách.

Najdete je všude, rostou opravdu i za vaším domem. Jsou i ve městech v trávníku, parku či za budovami. Všichni je běžně vídáte, ale nikdy jste nevěděli,  že by mohly být tak moc léčivé a prospěšné. Možná jste je považovali za nežádoucí plevel, který vám vadil ve vašem trávníku či v záhonech. 

Možná se ptáte...

Nevadí. Nemusíte nic pěstovat. Stačí vám poznat v knize popsaných 38 volně rostoucích rostlin a vystačíte si. Jejich účinky jsou polyfunkční a komplexní. 

V mé knize najdete u každé rostliny a u každého zdravotního problému kompletní návod na zpracování do léčivé formy.

V knize jsou rostliny rozdělené dle mého unikátního systému třídění účinků léčivých rostlin podle orgánových seskupení lidského těla.

Celou knihu  berte jako takovou kuchařku, ve které budete opakovaně informace vyhledávat a na své neduhy nacházet jednotlivé receptury. Všechny účinky a návody jsou v knize seřazeny podle mého logického systému třídění účinků.  

Ano, v knize jsou opravdu velmi komplexní informace. Původně byla kniha určena začínajícím bylinářům, ale spoustu informací v něm najdou i bylináři již praktikující, protože takto ucelené infomace nikde jinde nenajdete.

(rozklikněte otázku)

O mně

Jmenuji se Alena Hamplová, jsem lékařka a již léta studuji, sbírám, pěstuji a zpracovávám léčivé rostliny. Je to můj koníček, moje vášeň. Rostliny sbírám ve volné přírodě, jiné pěstuji na mé velké bylinné zahradě. Bylinné léčivé produkty s úspěchem používám pro prevenci a léčbu sebe, své rodiny, přátel a pacientů.

Ráda se s vámi o své zkušenosti a poznatky podělím!

„Proč bychom měli sbírat  rostliny? Je to časově náročné a můžeme si přece zajít do lékárny.“

Léčivé doplňky stravy z lékárny jsou komerčně vyráběné.

Často jde firmám hlavně o výdělek. Nevíte, jak velké procento léčivé byliny je v přípravku obsažené. U svého výrobku to víte.

Je to zadarmo.

Komerčně vyráběné doplňky stravy jsou nesmírně drahé, vy je budete mít zadarmo či jen s minimálními náklady.

Víte, že jste rostliny našli v čistém prostředí.

Často jsou léčivky ve výrobnách vykupovány od lidí. Nevíte, v jakém prostředí je nasbírali. Vaše byliny určitě nasbíráte na čistém místě.

Soběstačnost.

Komerčně vyráběné doplňky stravy jsou nesmírně drahé, vy je budete mít zadarmo či jen s minimálními náklady.

Tato lékárna je vždy po ruce.

Když budete mít nějaký problém, projdete se přírodou a zjistíte, co kolem vás roste. Pokud je budete znát, určitě najdete v okolo rostoucích rostlinách pomoc.

Publikace takového rozsahu na našem trhu chyběla. Je návodná, přehledná a plná informací, kterým snadno porozumíte. Ve své komplexnosti je unikátní.

Na knižním trhu je spousta knih o léčivých rostlinách. Žádná, kterou jsem přečetla, mi neposkytla takovéto komplexní informace najednou. Přesných receptů, jak bylinu použít je málo. Bylo to impulsem pro mne, abych tyto kusé informace propojila a srozumitelně je přiblížila veřejnosti.

Kniha je určena pro vás všechny, kteří chcete převzít zodpovědnost za své zdraví a začít k tomu sami využívat léčivé rostliny.

Ukázky z knihy:

RECENZE ČTENÁŘŮ

Vaše kniha se mi velmi líbí, o bylinky se zajímám spoustu let a bylinkářských knížek mám doma desítky...ta vaše je ale vyjimečná, přehledně a precizně zpracovaná, uvedené bylinky jsou snadno dostupné, protože opravdu rostou kolem domu...každou volnou chvilku se k vaší knize vracím a pronikám stále dál do tajů léčivých rostlin...a na obálce má oblíbená třezalka...prostě krásná knížka. Moc vám za ni děkuji, už jen proto, že z netu a dalších zdrojů se nepozorovaně vytrácí popisy účinků bylinek a právě díky knihám, jako je ta vaše se na ně nezapomene...mají nám toho tolik co předat!
Jungová Jana
čtenářka
Nejkrásnější, dobře provedená kniha, plná nápadů, tipů jak si sám poradit. Prostě dobře vyvedené. Klobouk dolů a též děkuji vaší rodině, že vás nechala vytvořit něco tak krásného. Moc se mi líbí, jsem našená. Díky, mám doma spoustu bylinkových knih, ale tohle bude perla mezi nimi. Diky. a gratuluji.
Alena Šťavová
čtenářka
Dobrý den paní Alenko, Vaši knihu mám již nějakou dobu doma a musím uznat, že je to jedna z nejlepších a nejprehlednejsich knih dnešní doby, co byla o bylinkách vydána! Mám spousty knih, i starých knih o bylinkách, ale v dnešní uspěchané a nemocné době, je ta Vaše TOP! Moc za ní děkuji, je mi opravdovým pomocníkem při pomoci jiným. S úctou a přáním všeho dobrého,
Jana Gregušová​
čtenářka
V Čarovné lékárně jsem našla to, co mi v knihách o bylinkách obvykle chybí - podrobné receptury a návody na to, jak byliny úspěšně používat přehledně zpracované a postavené na zkušenostech autorky. Není to jen informační materiál, je to obsáhlý návod, studnice informací. Najde se tu řešení snad každého problému. A gro celkového sdělení knihy je velmi jednoduché - vyjít ven ze dveří a rozhlédnout se co kolem roste. A jeden vedlejší efekt nádavkem - od té doby, co studuji tuto knihu vím, jak bohatá je moje zahrada a každé sekání je utrpení. Děkuji moc za tuto skvělou knihu a těším se na další!
Martina Máta Nosková
www.matografika.cz