Neštovice a terapie bylinami

Po Vánocích dostal pětiletý syn mé zdravotní sestřičky neštovice.

Bylo to velmi nepříjemné. Svědilo jej celé tělo. Neštovice měl i v ústech a v hrdle, takže hůře přijímal stravu, protože jej každé sousto bolelo. Tekutý pudr, který se běžně na neštovice doporučuje,  vůbec nepomáhal.

Doporučila jsem jim tento postup:

Koupit v prodejně léčivých bylin  1 kg sušeného řebříčku obecného a 1 kg sušeného tužebníku jilmového.

A několikrát denně připravovat tento odvar:

Dvě hrsti řebříčku a 2 hrsti tužebníku dát do většího hrnce, zalít vodou a chvíli povařit.

Nechat louhovat do zchladnutí. Přecedit do vaničky a dolít vodou na příjemnou teplotu. Několikrát denně v roztoku chlapečka koupat. Po koupeli pokožku neotírat, nechat oschnout.

Částí odvaru pak vyplachovat ústa a kloktat. Vždy vyplivnout.

Tužebník jilmový
Řebříček obecný

 

Celý postup doma opravdu poctivě dělali, jen neměli vaničku. Chlapce tedy posadili do většího lavoru a tekutinou jej několik minut polévali ze všech stran.  Proceduru opakovali 2-3x denně.

Ihned druhý den mi v práci hlásí, že je stav o něco lepší. Svědivost není tak velká a neštovice mají tendenci zasychat a hojit se.

Den ode dne je to pak  lepší a lepší. Další neštovice se už moc nevysévají a do 5 dnů je pokožka zhojená.

Podobný postup jsem v minulosti doporučovala i pro 6 měsíční miminko, které bylo v tomto bylinném odvaru koupáno ve vaničce. Efekt byl též rychlý.

 

Nadšená maminka chlapce tuto léčbu nyní doporučuje i svým kamarádkám, jejichž děti mají zrovna neštovice.

 

 

Chcete vědět více informací o tom, po čem sáhnout, když vás začne trápit kašel, chřipka, rýma, bolesti v krku či horečka? Zkuste si do své knihovničky pořídit mého Domácího lékaře. Najdete tam podrobné recepty, jak si ihned poradit za použití nejběžnějších prostředků – tedy nejen rostlin, které najdete běžně kolem sebe, ale i pomocí vody, ovoce či zeleniny a jiných potravin, které najdete ve spíži. Pomocí mé knihy budete v této oblasti naprosto soběstační. Kniha je učiněným pokladem i pro maminky s dětmi.

Pokud se vám jedná o to, abyste tyto choroby vůbec nedostali, pak je pro vás určen i Domácí lékař II, kde se dozvíte, jak si posílit imunitu a vůbec celé tělo, co je to mikrobiota a jak o ni pečovat a další aspekty pevného zdraví.

Tištěná kniha Čarovná lékárna kolem nás je bohužel zatím vyprodaná, ale v pdf verzi jakožto elektronickou knihu, si ji stále pořídit můžete.

 

Jsem autorkou dvoudílné knižní série:

Domácí lékař aneb Jak sám bez cizí pomoci, zvládnout běžné nemoci.

Domácí lékař II aneb Jak pečovat o své tělo, aby nám nic nechybělo.

Chcete být v otázce zdraví soběstační, a to jen za pomoci běžně rostoucích rostlin, hub, potravin, popřípadě vody či  vašich rukou?

Při běžných infektech si můžete poradit sami.

Jak na to se dočtete v mých knihách. Nejde jen o nějaké teoretizování. V knihách naleznete přesné návody, recepty a postupy. 

 

 

Jsem také autorkou knihy:

(bohužel v současné době jen v elektronické formě, tištěná forma je vyprodaná)

Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

Báli jste se vždy začít užívat léčivé rostliny? Nevěděli jste, jak na to ?

V mé knize naleznete podrobný popis 38 divokých rostlin rostoucích volně kolem nás s podrobnými návody, jak je  zpracovat a užívat. 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *