Jednoduchý prostředek na posílení imunity a co ještě dělat na svoji obranu

Dostali jsme se do špatného filmu, že? Hrajeme v něm ale všichni.

Včera jsem jela autem za linkovým meziměststkým autobusem, který měl na své zadní části nápis: “Jedeme v tom spolu.”

To je přesně ono. Jedeme v tom spolu, celá planeta. Na chování každého z nás bude záviset, zda tuto krizi překonáme. Je potřeba táhnout za jeden provaz a  všichni dodržovat nařízení státu. Ještě teď se občas setkávám s lidmi, kteří se situaci vysmívají nebo ji bagatelizují, ale postupem času je jich naštestí méně a méně.

 

PRÁŠEK Z HLÍVY ÚSTŘIČNÉ

Je to velmi jednoduchý prostředek k posílení imunity. Může si jej vyrobit kdokoliv. Když byly moje děti malé, chtěla jsem jim posílit imunitu. Tablety s hlívou ústřičnou mi tehdy připadadaly velmi drahé a rodičovský příspěvek na mateřské dovolené moc malý. Přemýšlela jsem, jak to udělat. Vymyslela jsem jednoduchý způsob. Prostě jsem v obchodě  s potravinami koupila čerstvou hlívu ústřičnou, tu jsem usušila v sušičce na houby (je možné také použít troubu). Poté jsem dokonale usušené houby rozmixovala v mixéru na prášek.

Prášek skladuji v hermeticky uzavřené sklenici.  Bereme  1 ČL 2-3 x denně a zapijeme tekutinou. Lze podávat i velmi malým dětem. Jen pozor na vdechnutí. Pokud dáte prášek do úst a nadechnete se, snadno se vdechne do průdušek. Malým dětem je lepší zamíchat jej do jogurtu či do nějaké kaše.

Co ještě dělám, abych sebe a svou rodinu v epidemii ochránila?

1)Nikam zbytečně nechodíme, jsme pořád doma. Pokud jdeme ven, tak na naši zahradu, nebo do přírody, kde nikoho nepotkáme.

2)Do obchodu nosím roušku. Kdyby roušku nosili všichni a neměli bychom to za legrační kuriozitu, podařilo by se  šíření nákazy rychle zvládnout. To se ukazuje například ve státech jako je Tchaj-wan či Mongolsko.  Navíc do obchodu ani moc nechodím. Vše mám doma.

3) Pokud náhodou přijdeme z nějakého veřejnějšího místa, umyjeme si dlouze ruky mýdlem, dokonale usušíme a pak si je desinfikujeme. Desinfekci na rukou necháme uschnout, již neutíráme. Lze použíti i  obyčejný alkohol.

4)Dlouho spíme, ať jsme odpočatí.

5) Jsme zvyklí chodit do finské sauny. Sauna posiluje imunitu, podporuje krevní oběh. Když někdy cítím, že na mne “něco leze”, sauna to rychle spálí. Nyní do finské sauny přístup nemám, ale máme infrasaunu na chalupě. Co nejčastěji  se v ní saunujeme.

Podobný efekt jako sauna má paradoxně otužování. Postačí párminutové chození bosky po ránu v trávě. Jakmile se vrátíme domů, oblečeme ponožky a pantofle a chodíme. V celém těle ucítíme nádherné teplo. Dále je vhodné i polévání dolních končetin či celého těla studenou vodou- opět jen chvíli, pak se neutíráme, oblečeme župan a pohybujeme se. Ucítíme příjemné teplo.

6)Pokud je slunečné počasí, je vhodné jakýmkoliv způsobem nechat na sebe slunce působit, může to být i doma při otevřeném okně či na balkoně. Sluneční záření podporuje vytváření vitaminu D v kůži. A právě vysoké dávky vitaminu D jsou doporučovány při chřipkovém či jiném virovém onemocnění.

V roce 1918 v době španělské chřipky k terapii používali také slunce. Neměli dostatek lůžek a nemocní leželi ve velkých stanech. Někdy nemocné vyvezli na lehátku ven  a nechali na ně působit slunce. Bylo zajímavé, že i těžké případy se někdy začaly při této venkovní terapii zlepšovat. Stejně tak se sluneční lázně používaly při terapii tuberkulózy. Jen jsme na to poněkud zapomněli. To že slunce nyní intenzivně svítí je požehnání.

7)Snažíme se udržovat dobrou náladu. Zpíváme.

8)Bereme vitamin C,  vitamin D a pivovarské kvasnice (zdroj vitaminu B).

9)Hodně pijeme a konzumujeme zeleninu a ovoce.

10)Posilujeme imunitu léčivými rostlinami:


Denně bereme tinkturu z echinacey a kalisie, střídáme s outkovkou pestrou.

Denně také pijeme čaj z květu černého bezu, lipového květu, natě mateřídoušky, plodů šípků  a tužebníku jilmového s medem a citronem. Někdy do něj přidám i nakrájenou cibuli se slupkou. Černý bez má prokázané účinky proti chřipkovému viru. Působí dokonce i na virus H1N1. Před nákazou dokáže ochránit, pokud je už onemocnění rozvinuté, dokáže zkrátit jeho délku.  Podobné účinky by mohl mít i na ostatní viry.

Střídáme jej s čajem z kořene anděliky lékařské (1 ČL drceného kořene na hrnek horké vody). Andělika má protivirové účinky, posiluje imunitu. Používal ji švýcarský farář Johann Kunzle v době španělské chřipky. Celá vesnice, kde tehdy žil, pila čaj z andělikového kořene, nikdo tehdy chřipkou neonemocněl.

Včera jsme se vydali na medvědí česnek. Už roste. Pěstuji jej na zahradě.  Je plný vitaminu C, posiluje imunitu, má antibakteriální a protivirové účinky podobně jako česnek kuchyňský. Přidávám ho do polévek, na jakékoliv jídlo, n a chleba a jíme i celé listy.

Konzumujeme prášek z hlívy ústřičné.

Když cítíme škrábání v krku, kloktáme čajem  z tužebníku jilmového. Když jsme cítili, že na nás leze rýma, aplikovali jsme do nosu šťávu  z nadutě madagaskarské (Kalanchoe daigremontiana ). Proplachujeme nos proplachovací konvičkou.

Používáme autopatii. Ta nás opakovaně v minulosti dokázala vytáhnout z nejrůznějších onemocnění.

 

 

Uvidíme, co bude dál….

 

Začíná jaro, spousta rostlin se začíná klubat ze země. K posílení imunity i k léčbě jsou nejvhodnější právě divoké rostliny, rostoucí kolem nás.

Jenže, co s nimi? Jak je poznat? Jak je zpracovat? Neotrávím se?

Odpovědi můžete najít v mé knize:

Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

V mé knize naleznete podrobný popis 38 divokých rostlin rostoucích volně kolem nás s podrobnými návody, jak je  zpracovat a užívat. 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *