Zranění palce u ruky a řebříček

Příspěvek byl vytvořen pro facebookovou skupinu    Praktické úspěchy bylinné terapie.

Neustále se setkávám s téměř zázračnými uzdraveními pomocí bylin. Případy si archivuji a pokud pacient souhlasí, budu je publikovat.

Se svolením pacienta tedy popisuji tento případ těžké vlasové seborey.

 

Na podzim jsme s manželem vyráběli bylinné směsi. Byla to voňavá práce, ale docela namáhavá. Bylo potřeba jednotlivé bylinky nařezat na menší kousky, aby se pak  mohly mezi sebou promíchat.   Používáme řezačku na kopřivy, kterou možná znáte ze svého dětství. I moje babička ji používala. Jako malá jsem občas pomáhala. Museli jsme ale dávat pozor, abych pod nože nedala prsty.

Tak přesně tuto řezačku používáme nyní na bylinky. Proces je ale daleko namáhavější než u čerstvých kopřiv. Drtíme totiž suché, tuhé stvoly rostlin. Je potřeba pořádně zabrat. Pomáhal mi  manžel. On drtil, já jsem míchala.

Přestože dával velký pozor, podařilo se mu strčit palec pod ostrý list nože. Nůž mu projel nehtem, i  bříško prstu na opačné straně  bylo narušeno. Hodně to bolelo a silně krvácelo. Ránu si stlačil, aby zastavil krvácení. Takto prst držel asi 5 minut. Pak jsem mu prst omyla vodou a vydesinfikovala jodovým přípravkem Betadine. Stalo se to v listopadu, kdy ještě mnohé rostliny rostly. Vyběhla jsem na zahradu, kde jsem natrhala hrst řebříčku. Ten jsem dobře proprala pod tekoucí vodou a přiložila na prst. Prst jsem pak ovázala obvazem.

Na druhý den jsem ránu převázala. Starý řebříček odstranila. Rána byla klidná, nekrvácela, nehnisala. Trochu rostlinného materiálu zůstalo ve strupech, které lemovaly ránu, to ale nebylo na škodu. Použila jsem nový řebříček a ránu opět ovázala. Asi 5 dnů jsme denně řebříček vyměňovali. Pak to již nebylo potřeba. Rána se hojila zázračně rychle. Poté se ale manžel znovu udeřil do prstu v místě zranění. Pod přerušeným kusem nehtu nastalo drobné krvácení, vznikl menší hematom. Opět jsme použili řebříček. Rána se zklidnila, kousek nehtu sice odpadl, ale hojení prstu pokračovalo.

Do 3 týdnů  nehet dorůstal a po ráně ani památky.

 

Řebříček mne letos provází hojně. Mrkněte se na mé další články o řebříčku.

Moje zážitky s řebříčkem.

a

Bodnutí včelou a moje zážitky s řebříčkem podruhé.

Rána po dlouhém stlačení a zástavě krvácení, omytá jodovým přípravkem

 

Přikládám omytý, čerstvý řebříček

 

Ovázaný prst, první den

 

Takto vypadá prst po sejmutí obvazu druhý den
A po sejmutí řebříčku
Po několika aplikacích zůstává trochu rostlinného materiálu ve strupech, které lemují ránu. Ale to vůbec nevadí.

 

Po třech týdnech vypadá prst takto.

Jsem autorkou tištěné knihy:

Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

Báli jste se vždy začít užívat léčivé rostliny? Nevěděli jste, jak na to ?

V mé knize naleznete podrobný popis 38 divokých rostlin rostoucích volně kolem nás s podrobnými návody, jak je  zpracovat a užívat. 

V knize mimo jiné naleznete také vyčerpávající informace o řebříčku.

Máte i vy podobné recepty či zkušenosti s bylinami? 

Podělte se s ostatními, třeba to někomu pomůže. Přiběhy či jakékoliv pozitivní zážitky s léčivými rostlinami můžete psát do facebookové skupiny Praktické úspěchy bylinné terapie. Pokud se ostýcháte, nebo na facebook nemáte přístup, můžete text napsat mně –  e-mailem, já jej pak přepíši. Každé uzdravení je zázračné, může se klidně  jednat i o banalitu.  Pro někoho to třeba banalita nebude. 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *