Popáleniny a třezalkový olej

Článek jsem připravila pro facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie.

Že je Janův olej (třezalkový olej) zázračný, to všichni víme. Tato záležitost nikdy nesmí chybět v mé lékárničce. Je to základ, který by měl mít každý u sebe. Používám jej na bolesti svalů po sportovním výkon a na bolestivé stavy jakéhokoliv druhu- břicho, páteř, klouby, na kožní problémy, ale i rány a popáleniny a opařeniny I. stupně.

Třezalka ještě kvete, nejlepší olej si vždy vyrobíte sami, je to velice jednoduché. Návod najdete zde.  

Podrobné informace  s návody nejen o třezalce najdete také  v mé tištěné knize  Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

Občas se na mne někdo obrátí, zda olej neprodávám. Mé výrobky připravuji jen pro své bezprostřední okolí – rodinu, přátele a známé. Přípravky z bylin oficiálně neprodávám. Každého odkazuji na postup výroby, je to opravdu velmi jednoduchý postup a navíc budete na sebe pyšní, že jste si něco vyrobili sami.

Nedávno mi přišel tento krásný dopis:

Krásný dobrý den paní Hamplová,

chtěla bych vám napsat mojí zkušenost do vašich praktických úspěchů bylinné terapie. (nemám FB).

Náhodou jsem nedávno narazila na váš web, který je opravdu krásný, zakoupila jsem si i vaši tištěnou knihu, která se vám moc povedla.

Jsem z Prahy a o bylinky jsem se začala zajímat asi tak tři roky zpět, když jsme narazila na bylinkářku Moniku Golasovskou, která se stěhovala z Moravy do Prahy a od té doby k ní docházím na kurzy.

Včera jsme se vrátili z dovolené v Itálii, kam jsem si s sebou vzala lékárničku (dubovou tinkturu a třezalkový olej – vše vlastní výroby).

Dubovku jsem použila několikrát.
Při vaření oběda mi vystříkl z pánve na ruku rozpálený olej. Strašně to pálilo. Potírala jsem ruku silně třezalkovým olejem (ruku jsem nevystavovala sluníčku) a na ruce se nevytvořil žádný puchýř, jen tmavý strup. Toto se stalo před třemi dny a nic nepálí, nebolí….. stále ruku potírám třezalkovým olejem. Tak snad tato zkušenost někomu pomůže.
S přáním hezkého dne
Helena Chládková
Moc děkuji paní Helence, že se rozhodla o svou zkušenost podělit.
I já mám naprosto stejnou zkušenost. Jednou jsem slévala vařící vodu z uvařených brambor. Smekla se mi poklice a vařící voda mi polila celé stehno. Měla jsem tam velkou opařeninu asi 25 x 10 cm.
Kůže byla rudá, silně pálila a bolela. Ihned jsem opařeninu potřela octem, který způsobil úlevu od bolesti. Po chvíli jsem postižené místo začala potírat třezalkovým olejem. Střídala jsem jej s čerstvým, rozříznutým listem z aloe, jehož gelem jsem kůži také natírala. Když se vrátila bolest, aplikovala jsem opět ocet. Třezalkový olej a aloe jsem nanášela opakovaně během dne, kdykoliv jsem si vzpomněla.   Vůbec se nevytvořily puchýře, na druhý den mne nic nebolelo. Na pokožce zůstala ještě několik dní nebolestivá, zhrubělá skvrna nahnědlé barvy. Pokračovala jsem v aplikaci třezalkového oleje.  Za pár dní pokožka vybledla.
Tedy naprosto stejná zkušenost jako u paní Helenky.
Jen bych chtěla upozornit: Tento postup je vhodný jen u popálenin a opařenin I. stupně. Pokud by se již vytvořil puchýř, nebo by byla kůže spálena do hlubších vrstev,  je nutno vyhledat lékaře. Ocet, třezalkový olej ani aloe bych do hlubšího popálení neaplikovala, rána by se mohla infikovat.

Máte i vy podobné historky? 

Podělte se s ostatními, třeba to někomu pomůže. Přiběhy či jakékoliv pozitivní zážitky s léčivými rostlinami můžete psát do facebookové skupiny Praktické úspěchy bylinné terapie. Pokud se ostýcháte, nebo na facebook nemáte přístup, můžete text napsat mně –  e-mailem, já jej pak přepíši. Každé uzdravení je zázračné, může se klidně  jednat i o banalitu.  Pro někoho to třeba banalita nebude. 

 

Jsem autorkou tištěné knihy:

Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

 V knize naleznete podrobný popis 38 divokých rostlin rostoucích volně kolem nás s podrobnými návody, jak je  zpracovat do lékové formy. 

Jsem autorkou také e-booků :

 

„Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

Založila jsem facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie, kde bych si přála, aby lidé sdíleli své léčebné úspěchy při terapii bylinami a zážitky s rostlinami.

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *