Máte zánět nosohltanu? Pomocí bylin se jej můžeme rychle zbavit….

Kdysi, před dvaceti lety jsem mívala často záněty nosohltanu. Pracovala jsem v infekčním protředí, takže jsem záněty mívala velmi často. Nakonec přešly do chronicity. Měla jsem chronický, hnisavý zánět nosohltanu. Opakovaně jsem brala antibiotika, ale bez efektu. Bylo to v době, kdy jsem se odpoutala od přírody díky těžkému studiu na lékařské fakultě a následné tvrdé dřině v nemocnici.

Škoda, že jsem nevěděla to, co vím dnes.

Dnes i při sebemenším náznaku, že by se mohl zánět vyskytnout či při začátku rýmy, používám proplachovou nosní konvičku, ve které rozmíchám odměrku soli s teplou vodou, někdy přikápnu 1 kapku tea-tree-oil.

Někdy si udělám do odměrky i nálev či odvar z léčivých bylin jako je například rýmovník, kostival, popenec nebo následující směs popsanou níže.  Používám tento postup u sebe i u dětí. Většinou do dvou dnů infekt vymizí.

Díky proplachům se vyčistí sliznice nosu, nosohltanu a vedlejších dutin nosních. Sliznice se otužuje a jakékoliv bakteriální zárodky jsou vypláchnuty. Říká se, že léčená rýma trvá týden, neléčená také. Není to pravda. S touto metodou jsme rýmu zkrátili na maximálně 3 dny. Díky proplachům se nikdy nevyvine tzv. stadium žluté rýmy, kdy z nosu smrkáte nepěkné, žlutozelené sekrety.

Postup doporučuji s úspěchem i u jakýchkoliv akutních či chronických zánětů nosohltanu i u těch chronických, atrofických.  Děti si vyplachují samy. Zvládnou to děti tak od cca 4-5 let věku. Není to nic nepříjemného, pokud se dodrží pravidla proplachování. Můžete u toho i bez problémů  dýchat ústy.

VÝPLACHY NOSU U HNISAVÝCH ZÁNĚTŮ NOSOHLTANU, VEDLEJŠÍCH DUTIN NOSNÍCH ČI HNISAVÉ RÝMY

CO JE POTŘEBA:

-speciální konvička  Rhino Horn na proplach nosu    http://www.rhinohorn.cz  (dá se objednat v jakékoliv lékárně)

-sléz přehlížený

-jitrocel kopinatý

-pokud dominuje hnisání, přidávám ještě kořen kostivalu

-mořská sůl

-tea-tree oil

Sléz přehlížený

 

Jitrocel kopinatý

JAK NA TO:

Hrst slézu a jitrocele přelijeme horkou vodou. Necháme louhovat delší dobu.

Pokud chceme přidat kostival, připravíme si nejprve odvar z kořene- 1 cm kousek kořene nakrájíme na kousky, povaříme 3-5 minut v hrnku vody, přecedíme, teprve do to tohoto odvaru přidáme výše uvedené bylinky.

Jakmile směs zchladne cca na 37 st. C, přecedíme tekutinu do speciální konvičky a přidáme 1 odměrku mořské soli a 1 kapku tea-tree oil. Dobře promícháme.

Sůl z nálevu vytvoří fyziologický roztok- tedy tekutinu příznivou pro lidské tělo a zejména sliznice. Kdyby sůl v roztoku nebyla, proplachování dutin by bylo nepříjemné a bolelo by.

Poté podle návodu ke konvičce proplachujeme nos. Není to nic nepříjemného, jde jen o ten první pocit, kdy se cítíme jako na bazéně, když nám voda vnikne do nosu. Pokud budeme dodržovat přesný postup a dýchat při proplachu ústy, tekutina bude vytékat volně druhou nosní dírkou a propláchne vám i dutiny.

Postup opakujte 2x- 3x denně. Do tří dnů budete mít po zánětu.

Proplachy používám i u svých dětí, dělají si je bez problémů sami.

 

U pacienta, který měl hnisavé krusty v nose, jsem ještě doplnila postup o promazávání nosní dutiny měsíčkovou mastí po proplachu.

Více si o účincích jitrocele kopinatého  přečtete v mém e-booku-  “Čarovná lékárna kolem našeho domu.”.

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

“Čarovná lékárna kolem našeho domu”


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.


 

2 názory na “Máte zánět nosohltanu? Pomocí bylin se jej můžeme rychle zbavit….”

  1. Tomáš Grasser

    Dobrý den zánět nosohltanu mám cca již 1 rok v kuse.Když už mi je hodně zle jdu na orl kde mi nasadí antibiotika,přijde okamžitá úleva,která končí po dobrání antibiotik cca 2 dny poté.Takže ten jsem měl za 1 rok předepsané antibiotika tak 5x bohužel se mi zánět neustále vrací.Používám konvičku,vitamíny,zvlhčovač vzduchu,ale bez úspěchu.Jsem tím už otráven,prosím o jakoukoliv radu.S pozdravem Tomáš Grasser.

    1. Ala Hamplová

      Dobrý den, problém bude zřejmě komplexnější a bude potřeba posílit i imunitu, zlepšit stav střev – po opakovaných atb terapiích bude ve velmi patném stavu vaše střevní mikrobiota. Doplnit vitamíny…Určitě bych se nezaměřovala jen na lokální terapii nosní dutiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *