Tinktura z řimbaby- výborné analgetikum

Na zahrádce si můžeme lehce ze semen vypěstovat kopretinu řimbabu. Semena seženete v každé lepší zahradnické prodejně.  Řimbaba vypadá jako velký heřmánek či malá kopretina. Roste velmi dobře. Vytváří malé přízemní keříčky. Mě zrovna v tomto období kvete.

Z nati- listů a květů vytářím tinkturu, která působí velmi dobře proti různým typům bolesti.

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

-Čerstvou nať řimbaby.

-38-40% alkohol, postači vodka.

-Zavařovací sklenici se šroubovacím uzávěrem.

JAK NA TO:

1)Nať řimbaby pokrájíme keramickým nožem.

2)Vložíme do sklenice, uzavřeme víčkem. Uložíme do temna. Denně protřepáváme. Macerujeme minimálně 14 dnů.

3)Poté přecedíme, uchováváme v tmavých lahvičkách.

POUŽITÍ:

-Kopretina řimbaba je známá proti bolestem hlavy, migrénám.  

Podle Janči a Zentricha je ověřen níže uvedený postup, který zabere až u 75% přípdadů migrény. Při pravidelné aplikaci tinktury,  migrény do půl roku vymizí, nebo se sníží jejich intenzita či četnost.  Efekt je kumulativní (účinky se načítají), takže je potřeba pravidelné užívání.

Při nástupu akutní migrény podáme 10 kapek tinktury, pak každých 30 minut dalších 10 kapek až do ustoupení bolesti. Do celkového počtu 50 kapek.   Tinktury zásadně podáváme nalačno a zapíjíme čistou vodou.                                                                                                                                                                                   Po překonání akutního stavu pak podáváme 3x denně 10-15 kapek dlouhodobě.

-Tinktura také  tlumí bolesti páteře.

Křeče a nervové bolesti.

Zmírňuje i deprese a změny nálad.

Při zánětu zevního zvukovodu–  vložíme vatičku, namočenou do ředěné tinktury,  do ucha.

-Tinktura také   snižuje teplotu a působí protizánětlivě u nachlazení, chřipek, bronchitid…

-U  zánětů střeva- ničí mikroorganismy a čistí střevo- podáváme 3-5 kapek do vody, zánět by se měl rychle uklidnit. Lze opakovat.

-Má vliv i na  svalové bolesti a bolesti kloubů.

 

Pokud si budete řimbabu pěstovat, máte  k dispozici vynikající šetrné analgetikum bez vedlejších účinků. Na zimu můžete rostlinu vyrýt a mít ji na okně v květináči.

Při akutní bolesti si můžete utrhnou 2-3 čerstvé listy a minutu je žvýkat v ústech. Bolest do 10-15 minut odezní. Pokud by vám list v ústech vadil, lze je vložit na chleba.

 

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

“Čarovná lékárna kolem našeho domu”


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *