Vynikající ústní voda

Většina komerčně vyráběných ústních vod obsahuje antiseptické látky, které především hubí bakterie.    Pokud je do takového přípravku přidán nějaký rostlinný výtažek, pak jen mizivé množství.

Zkuste si vyrobit tuto velmi jednosuchou ústní vodu, která bude také působit antisepticky, navíc ale bude působit svými účinky i hojivě na dásně, podpoří zubní sklovinu, je výhodná i při jakýchkoliv zánětech dutiny ústní, protože je bude skvěle hojit a v neposlední době vám výborně osvěží dech.

Má výbornou chuť.

 

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

-Menší hrst šalvěje.

-Hrst lžičníku lékařského  (ten si pětuji na zahradě, většina lidí jej ale k dispozici mít nebude, místo něj můžete použít listy jitrocele kopinatého a lichořeřišnice).

-1ČL semen fenyklu.

-Půl hrsti mateřídoušky (pro horší dostupnost, můžete zaměnit za tymián, který lze koupit kdekoliv- mají podobné účinky, tymián dokonce o něco větší).

-30 kusů hřebíčku.

 

Šalvěj lékařská

 

Lžičník lékařský

 

Jitrocel kopinatý

 

Mateřídouška

 

Fenykl

 

 

POSTUP PŘÍPRAVY:

1)Všechny ingredience zalijeme 800 ml vody, zahříváme na sporáku, necháme přejít varem a pak odstavíme.

2)Necháme macerovat 3 hodiny. Poté přecedíme a plníme do lahve.

3)Litrovou lahev naplníme do 3/4.  Poslední 1/4 dolijeme 40% alkoholem. Dobře uzavřeme a protřepeme.

 

 

POSTUP PŘI ÚSTNÍ HYGIENĚ:

Ráno po vstávání doporučuji tzv.

MLGÁNÍ OLEJE-

Používá se olej slunečnicový či olivový, lze použít i kokosový olej, který je zprvu tuhý, v ústech se ale rozpustí. Kokosový olej je výborný na zubní sklovinu.  Asi 1 polévkovou lžíci nabereme do úst. Neměli bychom před tím jíst ani si čistit zuby. Nejlépe tedy ráno po probuzení, když děláme běžné ranní úkony a pak navečer před spaním. Olej v ústech převalujeme a cedíme mezi zuby cca 15-20 minut, má tendenci mírně houstnout. Posléze jej vyplivneme (nikdy nepolykáme) a vypláchneme ústa čistou vodou. Pokud používáme slunečnicový olej, tekutina, kterou vyplivneme má barvu mléka. Z olivového oleje je vyplivnutá tekutina žlutá.

ÚČINKY-

  • Neznámým způsobem tělo detoxikuje (škodliviny se zřejmě navážou na olej, určitým způsobem zde zřejmě asi hraje svou roli i lymfatický sytém).

  • Zlepšuje některé choroby- např. revmatické.

  • Celkově zlepšuje metabolismus.

  • Zpevňuje dásně, působí hojivě při paradentoze, aftách- vlivem oleje smíseného se slinami, které jsou plné enzymů, zřejmě dochází k navázání bakterií a toxinů na vzniklou směs oleje a slin.

  • Zlepšuje kvalitu zubní skloviny, snižuje citlivost zubů a odhalených krčků.

 

Po této proceduře se běžně nasnídáme. Posléze si vyčistíme zuby a použijeme námi připravenou ústní vodu na výplach dutiny ústní. Ústní vodu můžeme v ústech chvíli podržet, můžeme ji také cedit mezi zuby. Poté vyplivnout.

Ústní voda má nahnědlou barvu, ale zuby nebarví, spíše naopak.

 

 

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

“Čarovná lékárna kolem našeho domu”


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *