Tinktura z lichořeřišnice- rostlinné antibiotikum

Každý rok si pěstuji lichořeřišnici. Je to velmi jednoduché. Semena seženete v každém obchodu se zahradnickými potřebami. Do země je zasévám v květnu. Lichořeřišnice je velmi nenáročná rostlina nevyžadující téměř žádnou péči.  Můžete ji pěstovat na záhoně, ale i v květináči. Na záhoně se pak sama vysemeňuje a i přestože se jedná o jednoletku, ze semínek opět sama na jaře vyroste.   Je krásná, takže budete mít velmi dekorativní květinu. I na balkóně se bude vyjímat.

Pěstovat ji, se vyplatí, protože se jedná o vynikající léčivku i chutnou potravinu.

Teď na podzim vyrábím skvělou TINKTURU Z LICHOŘEŘIŠNICE.

 

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

Nať lichořeřišnice- stonky, lity, semena i květy.

-40% alkohol.

-Zavařovací sklenici se šroubovacím uzávěrem.

JAK NA TO:

Lichořeřišnici nakrájíme keramickým nožem na drobnější kousky. Semena rozdrtíme plochou stranou nože.

Sklenici volně naplníme připravenou směsí a zalijeme alkoholem. Denně protřepáváme. Ponecháme mecerovat  minimálně 14 dnů v temnu.

Poté tinkturu přecedíme a uchováváme v tmavých lahvích.

Podáváme 3x denně 20-30 kapek. Počet kapek určíme dle hmotnosti- 1 kapka na hmotnost v kg je denní dávka, rozdělíme ji do 3 dávek. Podávat nalačno!!

Zbytek nati USUŠÍME,  v zimě použijeme na NÁLEV.

POUŽITÍ|:

Jedná se o silné přírodní antibiotikum- působí proti staphylococcus aureus i rezistentním kmenům vůči atb , salmonele, streptocoku, escherichia coli, proteus vulgaris.

Také proti plísním. 

Při zánětech dýchacích cest-  pokud lichořeřišnici začneme používat již v počátku, můžeme ji zlikvidovat, nebo alespoň zmírnit. Můžeme používat i preventivně, či k doléčování, nebo jako prevenci recidiv.

Efekt ještě zvýšíme, když použijeme LIHOVODNÝ ROZTOK-  připravíme nálev z 1 PL lžíce sušené lichořeřišnice na 250 ml horké vody, 15 minut louhujeme. Poté do každého čaje přidáme 1 ČL tinktury. Popíjíme 3x denně.

-Lichořeřišnice je vynikající při  zánětech močového ústrojí a ledvin-  zde je také výborný LIHOVODNÝ ROZTOK-  připravíme dle návodu urologický čaj a do každé dávky přidáme 1 ČL  lichořeřišnice. Pijeme 4x denně. Alkalizujeme moč – užíváním jedlé sody – 3x denně na špičku nože.

– Lichořeřišnici jsem z úspěchem použila i u  chronického zánětu pochvy způsobeného streptokokem.

-Upravuje nepravidelnou menzes a výtoky z pochvy-  zde používáme SEDACÍ KOUPELE-  hrst lichořeřišnicové nati povaříme 2 minuty v 3 litrech vody. Vlijeme do lavoru, zředíme na 36 st. C. V koupeli setrváme 15 minut. Poté se neutíráme, oblečeme župan a 30 minut setrváme v teple pod peřinou.

-Lichořeřišnice pomáhá i na  infikované, hnisavé rány-  zde používáme TINKTURU, OPLACHY ČI OBKLADY  z odvaru.

Nebo si můžeme vyrobit MAST- lichořeřišnici nadrobno nakrájenou macerujeme v kokosovém oleji 250 g(poprvé olej rozputíme na vodní lázni)  cca 3 dny. Poté opět roztaíme a přidáme 13 g včelího vosku. (pokud bychom použili olivový olej, přidám včelího vosku více- např. 50 g). Směs přecedíme a uchováváme v chladnu.

Na rány můžeme přikládat také  ČERSTVÉ LISTY PODRCENÉ VÁLEČKEM ČI PALIČKOU NA MASO.

-Lichořeřišnice je také účinná proti  vypadávání vlasů a lupům. 

Podívejte se, jak vyrábím elixír na podporu růstu vlasů a proti lupům.

Můžete ale také připravit ODVAR Z LICHOŘEŘIŠNICE PROTI PADÁNÍ VLASŮ-

hrst nati povaříme v 1 litru vody. Poté použijeme na oplach vlasů, zabalíme je do ručníku a necháme 30 minut působit.

 

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

“Čarovná lékárna kolem našeho domu”

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

4 názory na “Tinktura z lichořeřišnice- rostlinné antibiotikum”

  1. Vlasta Králová

    Dobrý den,prosim o radu,mam nasusene květy no spíš ty bobulky asi semena lichoresnice dá se z nich něco udělat?Dekuji Králová Vlasta

    1. Ala Hamplová

      Dobrý den, zkuste udělat tinkturu tak, že semena podrtíte v hmoždíři na prášek, nasypete do sklenice a zalijete alkoholem- v poměru 1:5- semena: alkohol. Budete mít kvalitní tinkturu. Macerujte za denního protřepávání cca měsíc. Drť lze také zalít vroucí vodou a udělat nálev- čaj. Ale tinktura bude mít dlouho trvanlivost a spotřeba rostlinného materiálu bude menší.

  2. Dobrý den, mohu se zeptat v jaké formě jste použila lichořeřišnici na zánět pochvy způsobeným streptokokem? Děkuji za odpověď.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *