Elixír na podporu růstu vlasů

Kdo by chtěl podpořit růst vlasů, má problémy s jejich padáním, nebo má zvýšenou tvorbu lupů, může si vyrobit tento jednoduchý elixír.

 

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

-Hrst kopřivy – celou nať i s kořeny.

-3 menší a mladší lopuchové listy, hrst semen lopuchu.

-Hrst lichořeřišnice- nať, květy i semena.

-500 ml vodky.

-Zavařovací sklenici se šroubovacím uzávěrem.

 

 

POSTUP PŘÍPRAVY

1)Kopřivu i s kořeny nakrájíme, zalijeme vodkou a rozmixujeme v mixéru. Necháme v zavařovací sklenici cca 3 dny macerovat.

2)Poté směs přecedíme a do výluhu přidáme nakrájené lopuchové listy se semeny a nať lichořeřišnice.

Necháme macerovat cca týden, můžete i déle. Je vhodné denně protřepávat.

3)Směs opět přecedíme. Poté macerát uchováváme v tmavé lahvi.

 

ZPŮSOB POUŽITÍ:

Po umytí hlavy běžným šamponem vmasírujeme elixír ke kořínkům vlasů. Kdo má citlivější pokožku, může před aplikací směs zředit 1:1 vodou. Necháme působit cca hodinu, poté smyjeme vodou.

Takto aplikovat 2x až 3x týdně.

 

Elixír můžeme využít i na

VLASOVÝ ZÁBAL:

Do menší misky nalijeme olivový olej, přidáme 1 štamprli elixíru  a rozmícháme metličkou  v emulzi . Pro lepší výživu vlasů, lze přidat i 1 žloutek.

Směs vmasírujeme ke kořínkům vlasů,  přiložím igelit či zabalíme do ručníku. Necháme 1 hodinu působit. Poté dokonale smyjeme vodou a vlasy si umyjeme šamponem a opět opláchneme.

Vlasy jsou pak lesklejší a zregenerované.

 

Všechny 3 popsané byliny mají výborný efekt na růst vlasů, prokrvují vlasovou pokožku, tlumí vypadávání vlasů, omezují tvorbu lupů.

 

Podrobně se o účincích lopuchu a kopřivy dočtete v mém e-booku: “Čarovná lékárna kolem našeho domu”

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.


 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *