Jak vyléčit nemoc

Je nesmírně těžké pomoci někomu, kdo pomoci nechce.

Je potřeba pochopit, že nemoc (ne-moc, tedy nemáme nad sebou stoprocentní moc) můžeme vyléčit jen sami. Nikdo jiný nám v tom nepomůže.

Samozřejmě u těžkých, akutních a závažných stavů je pomoc lékařů nezbytná,  často životně nutná. Naše zdravotnictví je opravdu velmi vyspělé. Při akutních stavech jako je zápal plic, infarkt myokardu, embolie plicní, náhlá příhoda břišní, úraz atd., atd. nám klasická medicína dokonale pomůže, často nám i zachrání život.

Pracovala jsem 13 let v okresní nemocnici, kde jsem měla možnost terapeuticky zasahovat u opravdu závažných stavů, často na pokraji smrti.

Díky současným postupům a léčebným technikám moderní medicína dokáže opravdu mnoho- může zvrátit akutní infarkt myokardu, odstranit krevní sraženinu z mozku, má propracované resuscitační postupy….. Chirurgické techniky se velmi rychle zdokonalují, lékaři dokáží mnoho, o čem ani před lety nesnili. Nemluvím ani o transplantacích…… Toho si velmi vážím a ctím.

Ovšem přesto si myslím , že  dnešní medicína upírá pozornost špatným směrem. Je zaměřená na  odstraňování velmi závažných škod na našem těle. Klasická medicína   ale vůbec nezná postupy, které by vedly k tomu, aby k  nemoci vůbec nemuselo dojít. Nehledá v   pacientovi hluboké kořeny choroby. Nezajímají ji  příčiny, souvislosti  a okolnosti, které by vedly k poznání,  proč onemocnění vzniklo. . Chybí zde individuální přístup, vše se zobecňuje, technizuje, odlidšťuje.

Mimo akutní a závažné stavy  tu máme ale  i jiná onemocnění – opakované infekce, porušenou imunitu, únavové syndromy, deprese,  opakující se bolesti pohybového aparátu, alergie, autoimunitní choroby, chronické záněty střev, kožní choroby, kardiovaskulární a metabolické nemoci…………..

Jedná se vesměs o chronická onemocnění, u kterých lidé opakovaně  navštěvují lékaře, dostávají  antibiotika, antidepresiva, analgetika, kortikoidy………………… Často ale bez efektu. Potíže se neustále opakují, nebo se stěhují,  potlačí se v jednom orgánovém systému, aby se v jiném objevily. Pacienti jsou nešťastní. Symptomy trvají, nikdo jim není schopen pomoci.

Ještě pár slov o  medicínských modelech:

V dnešní době existují 4 základní medicínské modely-

1)Biochemicko- mechanický model– to je dnešní klasická medicína. Pohlíží na člověka jako na soubor orgánů, lékaři se specializují podle toho na který orgánový soubor jsou odborníci. Nevidí tělo jako celek a už vůbec nevidí psychiku a duši nemocného.

Již na lékařské fakultě jsme se učili o lidském těle jen jako o souboru orgánů a souboru biochemických pochodů.

Vše je chemická továrna a proto musíme také při poruše chemicky zasahovat. Co není podloženo klinickými studiemi, je špatně.

Chirurgické obory pak vidí tělo jako mechanický stroj- něco se porouchá, opravíme to operací, vyřízneme to.

Nikoho nezajímá, proč k onemocnění došlo, jak nemocný žije, jaké má pocity, své životní prostředí, jaké bylo dětství, vztahy……

Nikdo nás to ani neučil, výuka na lékařské fakultě se na toto nezaměřuje.

 

 

2)Pak je tu -energetická medicína- sem patří léčivé rostliny, tradiční čínská medicína….

Je to již vyšší úroveň. Napomáháme zvnějšku  samoúzdravným procesům těla pomocí energie léčivých rostlin, minerálů…..

Je potřeba mít na paměti, že léčivé rostliny jsou dokonalé tak jak vyrostly, to že mají své účinné látky přítomny zrovna v této specifické kombinaci má svůj důvod. Často není tedy vhodné snažit se izolovat zrovna tu jednu jedinou „účinnou látku“, která je zodpovědná za hlavní účinek rostliny. Takto to nefunguje, jednotlivé látky v rostlině se vzájemně podporují a tvoří komplexní účinek. Tím se dosáhne toho, že tento způob léčby nemá velké nežádoucí účinky. Efekt ale samozřejmě není tak rychlý a razantní jako u chemických léčiv. Je zde potřeba trpělivost a delší podávání. Rostliny ale příznaky nepotlačují, ale naopak stimulují tělo k samoúzdravě.

Podívejte se na mé e-booky zdarma o terapii léčivými rostlinami zde a zde.

3)Dále máme- informační medicínu sem patří homeopatie a autopatie. Vylaďujeme tělo v bioinformačním poli. Nemoc je zde chápána jako porucha propojení s Universem, vyšší silou a okolím.

Autopatická lahvička

Odtrhujeme se z celku. Ztratili jsme schopnost být tzv. „napojeni“. Nemáme dobrý životní pocit .Nevnímáme krásy života, začíná to rozladěnou psychikou, nespokojeností, poruchou spánku, úzkostmi, končí organickými nemocemi.

Informacemi z rostlin či minerálů, které naředíme na potřebnou úroveň tuto harmonii opět nastolujeme. Látky se podávají většinou ve formě pilulek, ředí se mléčným cukrem- laktózou. To je princip homeopatie.

Ještě přesnější je autopatie, kdy jako zdroj informací používáme preparát ze svého těla- slinu, dech či  informaci z prány. Ředíme vodou. Tím, že informaci naředíme a podáme zpět do těla- procesy v těle naberou zpětný chod a sami směřují k úzdravě a dokonalé harmonii. Informace z našeho těla jsou dokonalé, autopatie je ještě přesnější a úspěšnější než homeopatie. Sama jsem autopatickou poradkyní a zažívám s ní neuvěřitelné výsledky, jak sama na sobě, tak u svého okolí, které léčím i tímto způsobem.

Více o metodě- www.autopatie.cz.

4)Nejvyšší úrovní je pak mentální medicína-

My sami se rozhodneme, že se uzdravíme, tím že nastavíme  svou mysl a zaměřujeme svou pozornost na zdraví, nikoliv na nemoc.

Existují v literatuře popsané případy, kdy se takto dokázali vyléčit lidé i z rakoviny či jiných závažných nemocí. Najděte si příběh Clemense Kubyho, který  pomocí mysli dokázal zvrátit paraparézu dolních končetin po přerušení míchy.

Pomoci vám mohou i různé metody- jako je například Cesta od Brandon Bays, či metoda ruského Mirzakarima Norbekova- například v knize – Cesta k mládí a zdraví. Metodu Norbekova mám vyzkoušenou na sobě a mohu říci, že je úžasná.

 

 

 

Výhodné je všechny tyto směry zkombinovat. Pracovat na více úrovních a přeorientovat svůj život na zdraví, nikoliv na nemoc.

 

CO JE NUTNÉ VĚDĚT U CHRONICKÝCH, OPAKUJÍCÍCH SE A „TZV. NEVYLÉČITELNÝCH“ CHOROB??

Vždy je nutná aktivita nemocného. Musí si pomoci sám. Nefunguje pasivní přístup se spoléháním se na doporučení lékaře či léčitele.

Nemocný musí vždy něco změnit či pochopit, aby se posunul dál.

Nemoc je signál, určitě těchto signálů nemocný dostával více, než nemoc propukla- únava, nespokojenost, špatné spaní, pocit stresu, přepracovanost, deprese, špatné zažívání….. Tento signál je vlastně pro nás požehnáním, říká nám: „Děláš něco v životě špatně, zastav se, změň to, zapracuj na tom.“ Pokud toto ignorujeme,  signálů se objevuje více a více, až vznikne závažná choroba. Vznikne organické poškození orgánů. Pak už je práce na uzdravení poněkud svízelnější a komplikovanější. Ale stále je nemoc pro nás signál, znamení……

1)Musíte zjistit, kde ve svém životě nejste spokojený.

PRÁCE?, VZTAHY?, RODINA? Mimochodem jaké máme vztahy k okolí nám ukazuje jaký máme vztah sám k sobě. Nemohu změnit své okolí- partnery, rodinu… Mohu změnit jen sám sebe, svůj postoj k nim. Svůj pohled na svět. Jakmile změním svůj postoj, najednou jakoby se začal měnit i okolní svět a vztahy s lidmi.

Mám práci, do které chodím jen vydělat peníze, nebo mne moje práce naplňuje.?

MÁM NĚJAKÝ VOLNÝ ČAS? UDĚLAL JSEM V POSLEDNÍ DOBĚ NĚCO, Z ČEHO BYCH MĚL RADOST, PŘI ČEM BYCH SE CÍTIL SKVĚLE A ODPOČINUL SI?

KDY JSEM SE NAPOSLEDY SMÁL?

JAK DALECE PŘISTUPUJI K ŽIVOTU- POZITIVNĚ ČI NEGATIVNĚ?

POMLOUVÁM, KRITIZUJI, ZÁVIDÍM, CÍTÍM ZLOBU, STRACH ZE VŠEHO, ÚZKOST, VIDÍM JEN TO NEGATIVNÍ, NEDOKÁŽU ODPOUŠTĚT, CÍTÍM KŘIVDU Z MINULOSTI? Toto vše je špatně a vede postupně ke vzniku nemoci. Jakékoliv.

JAK MOC SE MÁM RÁD/RÁDA?

To je zásadní otázka. Pokud se mám rád, začnu k sobě přistupovat pozitivně a pracuji na sobě.

Pamatujte, neexistují náhody ani oběti. Vše si vytváříme sami svým myšlením.

Svými myšlenkami si vytváříme svůj život. Na co se soustředíme, to si přitahujeme do života.

Lidé, kteří si po celý čas jenom stěžují, kteří se jen soustředí na chudobu, nemoci, neustále naříkají a bědují nad tím, jak těžký život mají, ho skutečně těžký mají. Mají život takový, jak o něm mluví. Ten, kdo hovoří o radosti, úspěchu a lásce, kdo používá pozitivní slova a prohlašuje, že se mu dějí samé dobré věci, prožívá radostný , úspěšný a zajímavý život plný lásky.“ Barbara Berger, Cesta k vnitřní síle.

Pokud se soustředím na nemoc, jsem nemocný.

MUSÍME TEDY ZMĚNIT SVŮJ POSTOJ K ŽIVOTU NA POZITIVNÍ PŘÍSTUP.

2)Velmi nutný je POHYB, a to nejlépe POHYB V PŘÍRODĚ.

Pokud většinu času prosedíme či proležíme, tělo začne chátrat, budeme přibírat na váze.

Až se dostaneme do začarovaného kruhu, ze kterého je velmi obtížné vystoupit ven. Obézní lidé mají problémy s klouby, páteří. Pak už se velmi těžce dostávají do nějakého pohybového režimu. Ruku v ruce vznikají pak další civilizační choroby jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční…..

Pohyb nejenže zpevňuje vaše tělo a zabraňuje přibírání na hmotnosti, ale také při sportovním výkonu většinou vypínáme nutkavé myšlenky a soustředíme se plně na přítomný okamžik. Pohybem se také vyplavují endorfiny a my se cítíme skvěle, špatné nálady mají tendenci odplouvat pryč.

CO NEJVÍCE VOLNÉHO ČASU SE SNAŽTE TRÁVIT V PŘÍRODĚ, AŤ UŽ JSTE NEMOCNÍ ČI ZDRAVÍ.

V přírodě jste blíže Universu. V přírodě jste napojení. Prožíváte přítomný okamžik. Zde se zklidníte a přijímáte okolní energii.

Procházejte se často přírodou, nebo běhejte, jezděte na kole……

Rozhlížejte se kolem sebe a vnímejte tu krásu a nádheru. Zkuste vypnout myšlení.

Výborná je také PRÁCE NA ZAHRADĚ.

Staré pořekadlo říká: „Kdo se v hlíně hrabe, dlouho žije.“

Při práci s hlínou jsme spojeni se Zemí, získáváme opět velké množství energie. Je také výborné být s hlínou v kontaktu přímo. Já například nepoužívám rukavice (musím si pak ale samozřejmě pokožku rukou ošetřovat). Hlína má velkou sílu, existují i léčebné metody, které používají hlínu v terapii a to nejenom v lázeňství. Jen před tím zkontrolujte, zda jste očkovaní proti tetanu.

3)ZMĚŇTE ZPŮSOB STRAVOVÁNÍ

V literatuře i na internetu najdete spousty různých návodů. V dnešní době se roztrhl pytel s různými nutričními poradci. Vyberte si svůj směr, který vám nejvíce vyhovuje. Hlavně ale omezte tuky, maso a jednoduché cukry.

Důležité je i péče  o složení střevní mikroflory– výborná je v tomto směru kvašená zelenina. Střevo je vstupní branou důležitých a prospěšných látek, živin, ale také toxinů a mikrobů. Po častém užívání antibiotik je přirozená bariéra ve střevě narušena, chybí zde příznivé mikrobiální prostředí. Tak se mohou snáze do těla vstřebávat škodlivé látky.

Mimochodem, kvalita střevního složení souvisí přímo s naší psychikou. Často je u depresivních poruch špatné střevo.

Nemusíte kupovat drahé tablety s probiotiky. Nejefektivnějším řešením je – sami si doma vyrábět kvašenou zeleninu. Takové kvašené zelí, okurky- kvašáky či pickles (kvašená zelenina)- obsahují několikanásobně více bakterií mléčného kvašení než popsané preparáty ve formě tablet. A jsou přirozené. Opět i na tomto poli můžete něco pro sebe udělat aktivně. Tělo se vám odmění.

 

4)LÉČIVÉ ROSTLINY VÁM NA CESTĚ K ÚZDRAVĚ MOHOU VELMI POMOCI.

ALE I ZDE PROSAZUJI AKTIVNÍ PŘÍSTUP.

Nejlepší je, když i sami bylinky natrháte, usušíte či připravíte tinkturu, mast…………

Už jen to zlepšuje váš vztah k sobě samému. Děláte něco sami pro sebe.

Byliny vámi zpracované jsou čerstvé, čisté, víte z jaké lokality jste je zklidili.

I při zpracovávání vám rostliny předávají svou energii.

Když se naučíte poznávat několik bylin, můžete s nimi dokázat přímo zázraky.

Léčivé rostliny jsou komplexem mnoha látek, které vám v tomto souboru startují vaše samoúzdravné procesy. Nepotlačují příznaky jak tomu vídáme u chemických léků. Tím, že se jedná o komplex látek, které jsou v rostlině přítomny ve vyváženém množství, nemají byliny většinou závažnější nežádoucí účinky. Silnější účinek jedné látky je tlumen jinou látkou také přítomnou v této rostlině.

       Ve své praxi potkávám spousty pacientů, kteří vyžadují od lékaře okamžitou pomoc na jejich chronické potíže, ale sami pro sebe nejsou schopni nic udělat. Často je obtěžuje i to, že by si měli kapat 3x denně nějaké kapky, natož tak trhat, sušit a zpracovávat rostliny. O změně životního stylu a myšlení ani nemluvím.

Čekají pomoc zvenčí, nepochopili, že hlavní práce spočívá na nich.

Dalším častým kamenem úrazu je PRAVIDELNOST.

Byliny je nutné podávat v několikatýdenních kůrách, efekt mnohdy nastává až po několika dnech či týdnech. Pacienti ale často ztrácí trpělivost hned zpočátku.

JE TEDY POTŘEBA TRPĚLIVOST A AKTIVNÍ PŘÍSTUP.

Naučte se znát a zpracovávat léčivé rostliny.

Inspiraci můžete najít v mých e-boocích  zde a zde.

Stále se setkávám u svých kolegů  se zesměšňováním účinku těchto alternativních metod. Hovoří se často o placebo efektu. Často slýchám ironicky vyřčenou větu: „Věř a víra tvá tě uzdraví.“ Proč?

Ale vždyť to je přece základ léčby všech chorob- VÍRA V UZDRAVENÍ, VÍRA V SEBE.

I kdyby se opravdu jednalo jen o placebo efekt, co je na úzdravě vírou a pozitivním myšlením špatného? Jde nám o pacienta a o jeho úzdravu, nebo o dodržování přesných postupů diktovaných farmaceutickými firmami? Kdokoliv se od těchto přesně stanovených postupů odkloní, je černá ovce hodná zavržení.

Ale opakovaně se u rostlin přesvědčuji o tom, že se NEJEDNÁ JEN O VÍRU A PLACEBO EFEKT, ALE O MOCNOU SÍLU PŘÍRODY. Často lze pomocí rostlin vyléčit různé úporné potíže, na které běžné chemické prostředky nezabíraly.

 

Tyto webové stránky jsem založila, protože vás chci vést k aktivitě, soběstačnosti a zodpovědnosti sám za sebe. Abyste sami se sebou začali něco dělat,  zkoušeli různé metody, byliny…….  A hlavně abyste o tomto všem měli informace.

Cílem není přijít do nějaké poradny – ať už lékaře či léčitele , dostat doporučení a po pár aplikacích si říci : „To je hloupost, to nefunguje….“

Cílem je ponořit se do svého nitra, hledat příčinu, tu se snažit změnit, a k tomu třeba sám aktivně používat bylinky či jiné metody.

NENÍ TO HNED, JE TO PRÁCE , NEUSTÁLE SE MĚNÍCÍ PROCES.

Nic na tomto světě není stálé, všechno se mění, my se měníme v souvislosti se změnami okolí.

ŽIVOT JE POHYB, STAGNACE JE SMRT.

Jak říká Neal Donald Walsch, autor knih – Hovory s Bohem:

Život je změna a změna je život.“

 

Ještě jedna věc- NEBOJUJTE!!!

Boj je kontraproduktivní. Berte věci tak, jak přirozeně plynou, nesnažte se být příliš úporní. Vyčerpalo by to vaše tělo. Nemoc přijměte a pokračujte ve své práci na sobě pozvolna, tak jak vám to život přináší a jak je vám to příjemné.

NETLAČTE NA PILU, NEJDĚTE NA SÍLU.

 

 

 


*Vše je na vás, na vaší lásce k sobě samému. Na vašem pozitivním přístupu k životu. Na vašich vztazích. Na vaší aktivitě.

Trénujte lásku, zlepší se vám vše. Láska je ten základní lék.

*Co nejvíce se pohybujte. Snažte se trávit volný čas v přírodě. Založte zahrádku, hrabejte se v hlíně.

*Změňte stravovací zvyklosti.

*Naučte se poznávat léčivé rostliny, budete mít mocný nástroj na různé běžné neduhy.

*Můžete začít používat i jiné uzdravující techniky- jako je autopatie, EFT, Cestu od Brandon Bays,  metodu Mirzakarima Norbekova či jiné……

*Při uzdravování netlačte na pilu, postupujte přirozeně, pozvolna.

*V životě se řiďte svým srdcem, dělejte to, co vás baví a naplňuje.

*Jak říká moje průvodkyně a velká učitelka při tvorbě  webových stránek- Stáňa Mrázková:

Žijte život, který chcete vyprávět.“


 

 

Podívejte se na mé e-booky „Jak se vyznat v účincích rostlin. „ a

Jak se stát bylinářem.“

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *