KŘENOVÝ MED

Křen je nejen pochoutka určená k dochucení jídel. Jedná se také o velmi silné léčivo. Někdy se mu přezdívá “Český ženšen”.

Křenový med je opět další z vynikajících přípravků, které můžeme nejen v zimě používat v případě nachlazení. Je kdykoliv k dispozici, zakoupíte jej běžně v kterémkoliv supermarketu. Pokud jej ovšem nemáte ze své zahrádky na zimu uskladněný ve sklepě v písku.

 

Připravuji  nyní velmi obsáhlý článek s vyčerpávajícími údaji o léčebných účincích této neobyčejné rostliny. Je na co se těšit. Čerpám i z ruského lidového léčitelství,  kde je křen tradičním prostředkem. Článek v brzké době budu na webu publikovat.

 

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

Křen (Nejlepší by byl křen vlastní ze zahrádky, event. uskladněný v písku ve sklepě na zimu, takto zůstává šťavnatý. Lze ale použít i křen zakoupený v  jakémkoliv supermarketu, jen je potřeba vědět, že je trochu sušší).

Kvalitní med

 

Křen postrouháme na jemném struhadle do misky a zalijeme medem. Pokud máme med zkrystalizovaný, nevadí. Dokonale promícháme. Křen trochu pustí šťávu  a vznikne nám vláčná kaše.   Nikdy nerozehříváme med v mikrovlnce- poškodili bychom léčivé enzymy medu. Uložíme v chladnu do lednice.  Do jednoho týdně spotřebujeme.

Směs můžeme od 2. dne používat- dospělí 1 PL několikrát denně, děti 1ČL několikrát denně.

Pomáhá při kašli, nachlazení a chrapotu.  Zlepšuje odkašlávání, odhleňuje, ztekucuje hlen.

Celkově posiluje organismus, můžete užívat i v rekonvalescenci po nemoci.

silné antibiotické a desinfekční účinky.  Po léčbě antibiotiky upraví střevní mikroflóru.

 

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

 

 

 

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději kontaktujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *