Bylinné směsi-LEDVINOVÁ A UROLOGICKÁ SMĚS

Na posílení ledvin a močových cest jsem vytvořila tuto směs:

 

Smícháme stejným dílem-

Zlatobýl kanadský květ

Svízel povázka nať

Bříza list

Květy sdrhneme, listy břízy pokrájíme. Dokonale promícháme.

 

 

1 zarovnanou PL směsi přelijeme 250 ml horké vody, necháme 15 minut louhovat. Popíjíme 3x denně.

Směs je močopudná, poslední dávku vypijeme v 17,00 hodin.

Květ zlatobýlu kanadského
Květ svízele
List břízy

Podáváme při zánětech močových cest a ledvin jako doplňkovou léčbu. Při zánětech do čaje nakapeme 20-30 kapek tinktury z lichořeřišnice  a  přidáme 3x denně na špičku nože jedlé sody. Jedlá soda moč alkalizuje a tím zhorší prostředí pro udržení bakterií. Lichořeřišnice má antibiotický efekt.

 

Dále můžeme směs podávat u jakýchkoliv ledvinových a močových onemocnění, včetně přítomnosti kamenů a močového písku. Nepřekračovat ale stanovené dávkování a dbát na dostatečný přívod tekutin.

Čaj také snižuje krevní tlak.

Zlatobýl také celkově zklidňuje a harmonizuje psychiku.

Zlatobýl kanadský
Svízel povázka

V publikacích od J.A.Zentricha  a J.Janči se dočtete, že zlatobýl kanadský nemá stejný  účinek jako proslulý celík zlatobýl, který se odpradávna používal na onemocnění ledvin. Zlatobýl kanadský nedoporučovali.  Později bylo ale zjištěno, že složením se zlatobýl kanadský opravdu celíku podobá, látky jsou ale přítomny v trochu jiných poměrech než u celíku. Na celém světě je nyní zlatobýl kanadský k terapii ledvinových a močových onemocnění s úspěchem používán.  Doporučuje jej i etnobotanik W.D.Storl.

Vzhledem k tomu, že celíku zlatobýlu ve volné přírodě velmi ubývá, je vynikajícím řešením používat právě zlatobýl kanadský, který se naopak rozšiřuje jako invazivní rostlina. Více se o zlatobýlu kanadském dočtete v mém e-booku Čarovná lékárna kolem našeho domu“

O svízeli se dozvíte komplexní informace v mém eBooku- „Jak se vyznat v účincích rostlin.“

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

 

 

 

 

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději kontaktujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *