Jírovcová léčivá drť

A zase ty kaštany…….   Měla jsem růžové období, teď mám kaštanové období.  V každém období mě něco táhne vyrábět produkty z určité rostliny opakovaně. Využít její potenciál. Asi to tak má být. Vnímám a poslouchám jen co mi příroda přináší. Teď jsem měla nutkání využít kaštany, kterých jsem doma měla plný košík.

Kaštany, které jsme nepoužili k výrobě různých přípravků popsaných v minulých článcích, můžeme využít na přípravu  jírovcové léčivé drti.

POSTUP VÝROBY:

1)Kaštany nasekáme v drtiči a vložíme do sušičky, sušíme při 50 st. C.

2)Po usušení je uchováváme v zavařovací sklenici dobře uzavřené šroubovacím uzávěrem.

 

VYUŽITÍ:

Používám jej k výrobě KOUPELE PROTI BOLESTEM POHYBOVÉHO APARÁTU.

V zimě po namáhavém sportu, bolestech svalů, kloubů či zad můžeme připravit tuto koupel:

Hrst jírovcové drti,

velkou dvouhrst nastříhaných smrkových či borovicových větviček,

a hrst sušené či čerstvé kopřivy-

vložíme do 5 l vody a vaříme 15 minut. Necháme louhovat 30 minut.

Poté vlijeme do vany, teplotu vody upravíme na 37 st. C.

V koupeli setrváme 15 minut, poté se neutíráme, oblečeme župan a ulehneme do postele pod peřinu, kde setrváme 30 minut. Koupel necháme doznít, účinné látky se ještě vstřebají kůží.

Můžeme roztok také vlít do kyblíku a koupat jen namožené nohy po sportu.

 

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

“Čarovná lékárna kolem našeho domu”

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *