Vytvářím bylinné směsi- SMĚS NA ZKLIDNĚNÍ A PRO DOBRÝ SPÁNEK

Jen tak pro vaši inspiraci sem budu vkládat návody na  bylinné směsi, které  vytvářím.   Pokud byliny nesbíráte či nepěstujete, můžete si je zakoupit v prodejnách se sypanými léčivými bylinami. Některé směsi jsou ale speciální, dělám je pro moji radost a radost mých přátel,  bylinky v nich se běžně neprodávají. Ale může to být inspirace pro příští rok, co v přírodě sbírat či pěstovat.

 

Jen taková úsměvná příhoda- neobešlo se to bez zádrhelů.  Na pravé ruce jsem si sedřela nůžkami prst, protože bylin bylo hodně a musela jsem hodně stříhat a rukou zabírat, prostředníček se sedřel do krve. Levou ruku jsem si pak zranila ostrým nožem, byla jsem nepozorná a zajela nožem do špičky ukazováku. Takže teď chodím s náplastmi. Zranění se ale díky bylinám skvěle hojí. Takže z toho vyplývá, že i bylinaření je riziková práce. 🙂

 

 

Jedna ze směsí je

SMĚS NA ZKLIDNĚNÍ A PRO DOBRÝ SPÁNEK

Stejné díly těchto bylin:

-meduňka lékařská-listy

-vrbka úzkolistá-listy

-třezalka tečkovaná-nať

-chmel otáčivý- šištice

Meduňka
Vrbka
Třezalka
Chmel

Byliny nakrájet či nastříhat na menší kousky a dokonale promíchat.

K navození spánku podávat 1 PL na 250 ml vařící vody, louhovat 15 minut.   Navečer vypít Pokud čaj chcete ke zklidnění od stresu, pak podávat 3x denně nálev jen z 1 ČL směsi na 250 ml horké vody.

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

 

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději kontaktujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

1 názor na “Vytvářím bylinné směsi- SMĚS NA ZKLIDNĚNÍ A PRO DOBRÝ SPÁNEK”

  1. Marie Sedláková

    Dobrý den,mam 13 syna,který se dost nervuje,pak se cítí unavený,nechce se mu do školy….Chtěla bych nějakou směs pro sklidnění.Je astmatik ale ne alergik.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *