Skvělá mast na opary

Tento týden jsem vyráběla mast na opary.

Působí skvěle, když vám opar začíná. Nemusí se  po opakované aplikaci masti ani rozvinout. Mast má ale výborný efekt  i u už probíhajícího oparu. Mluvím o herpes simplex- tedy oparu, který se nejčastěji vyskytuje na rtu.    Na pásový opar mast nemám vyzkoušenou.

 

Co budeme potřebovat?

-kokosový tuk 250 mg

-12,5 mg včelího vosku (já požívám  víčka po odvíčkování medových pláství, která mám z vlastních včelstev)

Po hrstech-

-květ černohlávku

-nať meduňky

-květ třapatky nachové (echinacei)

-nať pilátu lékařského

-propolisovou tinkturu (pokud máme)

Všechno jsou to byliny, u kterých byl vědecky prokázán tlumivý vliv na herpes simplex. Černohlávek najdete běžně v létě kdekoliv v přírodě. Meduňku, třapatku a pilát lékařský je nutno si vypěstovat. Pokud nemáte všechny zmíněné byliny, zkuste mast jen z černohlávku.

 

dav
Černohlávek obecný
Třapatka nachová
Meduňka lékařská
Pilát lékařský

Postup přípravy:

1)Rozpustit 250 mg kokosového tuku na vodní lázni, do něj přidat -menší hrst – černohlávku,  pilátu lékařského, meduňky,  květů echinacey.

Nechat louhovat do 2. dne. Poté opět roztavit- cyklus 3 dny opakovat.  (můžeme rozpouštět v troubě nastavené na 60 st. C- takto nechat “táhnout” 60 minut).

dav

 

 

2)Nakonec přidat 3 PL víček z medových pláství, či 50 g včelího vosku, zahřát  a rozpustit.

3)Poté přefiltrovat přes pláténko.

dav

4)Přidat pár kapek propolisové tinktury.

5)Pro větší efekt jsem přidala 30 kapek tea tree oil.

6)Ještě teplé nalít do nádobek.

dav

7) Po ztuhnutí uchovávat v lednici.

dav

Při počínajícím oparu aplikovat- mast dělá zázraky.

 

Podívejte se na můj e-book: Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím.

A také e-book: Jak se vyznat v účincích rostlin.

 

 


 

UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

 


 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *