Jak podpořit růst nehtů

Ráda chodím na turitické výšlapy, nejvíce se mi líbí vysoké hory. Po jednom takovém výletu v Alpách, kdy jsme denodenně asbolvovali převýšení kolem 1000 m a chodili celý den, mě velmi bolely palce u nohou. Při sestupu z vysokých hor mi nohy otekly a palce narážely do špiček turistických bot. Po několika dnech se pod nehty vytvořily hematomy (modřiny). Myslela jsem si, že si s tím tělo poradí samo. Ale neporadilo. Nehty mi tzv. “slezly”. Musela jsem si je   odstřihnout. Moje nehty  na nohou vypadaly hrozně, měly tvar písmene V a do poloviny palce vlastně neexistovaly. Léto na krku a já tak ráda chodím v šatech a páskových botech.  Takhle ale nemůžu. Vypadá to odpudivě. Co jen budu dělat? Navíc nehty na nohou mi rostou velmi, velmi pomalu. Za několik měsíců snad poporostly jen o  2 mm.

Pak jsem si vzpomněla na přesličku. Přeslička velmi podporuje růst pojivové tkáně- vazivo, chrupavky, kosti, vlasy, ale i nehty.

Denodenně jsem si dělala odvar z přesličky, ve kterém jsem 1x až 2x denně nohy koupala. Odvar jsem i popíjela. Světe div se, nehty rostly kosmickou rychlostí. Za měsíc mi dorostly do původní délky a vypadaly velmi zdravě.

dav

 

Postup přípravy odvaru:

Hrst přesličky rolní vložíme do hrnce s vodou.

Necháme povařit 15 minut.  Poté louhovat 30 minut.

Po zchlazení na tělesnou teplotu v něm koupat nohy asi  20-30 minut.

Po koupeli nohy neutírat, nechat zaschnout.

Je to i skvělá prevence plísňových onemocnění.

dav

 

K tomu můžete popíjet ODVAR K VNITŘNÍMU POUŽITÍ-

1 PL přesličky rolní (pozor- k vnitřnímu použití jen přesličku rolní!!!!, ostatní druhy jsou jedovaté), zalít 300 ml vody.

Vařit 10-15 minut, poté ještě 10 minut lohovat.

Popíjet 2x denně.

Zlepší se kvalita nehtů, vlasů, kůže, má vliv i na prevenci osteoporozy.

Podívejte se na můj e-book: Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím.

A také na e-book: Jak se vyznat v účincích rostlin.

 


 

UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 


 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *