Čarovný čaj proti nachlazení a virózám…..

Tento čaj po léta připravuji své rodině v době sychravého počasí jako je nyní. Když se prochladíme, čaj nás ochrání od projevů virózy. Připravuji jej i v době virových epidemií. Je to takové naše “rodinné stříbro”. Nezapomeňte si v květnu a červnu udělat velkou zásobu květů bezu a lípy. Na podzim a  zimě za ně budete vděční.

 

CO BUDETE POŘEBOVAT:

Na jednu velkou čajovou konvici cca 1,5 litru:

-Hrst květů černého bezu.

-Menší hrst květů lípy.

-Půlku cibule (ta je tam velmi důležitá).

-Citron.

-Med.

Do konvice vložíme hrst květů černého bezu a lípy, cibuli nakrájenou na plátky (nemusíte loupat).

Přelijeme vroucí vodou a necháme 15 minut louhovat.

Poté přecedíme do jednotlivých hrnků- já používám 0,5 litrové (řídím se heslem-  když čaj, tak pořádný 🙂 ).

Osladíme medem- na tento velký hrnek dávám 2 zarovnané polévkové lžíce.

A vymačkám půl citronu.

 

Čaj je lahodný, cibule v něm není téměř cítit.

Díky černému bezu a lípě má účinky proti virům, detoxikuje organismus pomocí potu a vyloučením močí- je potopudný a močopudný. Posiluje imunitu. V případě kašle zlepšuje vykašlávání.

Cibule v něm není náhodou- má silné antibiotické účinky a velmi účinně tlumí kašel a zlepšuje vykašlávání.  Antimikrobiální účinky medu  jsou také velmi známé. A  citron dodá čaji vitamin C a zlepší chuť. 

Pokud si čaj  připravíte v době, kdy vás jen lehce škrábe v krku, nebo cítíte “že na vás něco leze”,  po vypití tohoto čaje  příznaky nachlazení odejdou. V době chřipkových epidemií si jej připravujte 2x-3x denně. Pokud se viróza již projevila, čaj vám urychlí úzdravu.

POZOR!!- čaj nepijte těsně před spaním, měli byste přerušovaný spánek kvůli návštěvám WC 🙂 ,  je silně močopudný. Je vhodné se po vypití čaje , napít ještě čisté vody, aby nebylo tělo dehydratováno.

Pokud jste na jaře pilní nebyli a lípu s bezem nemáte, nevěšte hlavu, můžete ji sehnat v každém dobrém obchodě se zdravou výživou či bylinkami.

 

Jsem autorkou také e-booků : „Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

“Čarovná lékárna kolem našeho domu”

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *