Terapie nehtové mykózy u 2,5 leté holčičky a u dospělých

Příspěvek byl vytvořen pro facebookovou skupinu    Praktické úspěchy bylinné terapie.

Neustále se setkávám s téměř zázračnými uzdraveními pomocí bylin. Případy si archivuji a pokud pacient souhlasí, budu je publikovat. Mám jich už spousty, jen toho času je málo. Předpokládám, že v zimním období bude času více a tak se máte na co těšit.

Ale nyní k případu těžké plísně na nohou u malé holčičky.

2,5 letá holčička měla plíseň na prstech obou nohou, hlavně na palcích. Kůže se v cárech olupovala, byla zarudlá. Postupně přešla plíseň i na nehty palců,  byly poškozené, lámaly se a nerostly.

Její maminka 2 měsíce aplikovala fungicidní masti – 2x denně Imazol,  efekt byla ale jen částečný, kůže se nadále olupovala a byla zarudlá, mykoza nehtů postupovala. Přešla ještě na Pimafucin, ale ten byl naprosto bez efektu.

Na mé doporučení začala provádět tento postup:

  • Silný odvar z kopřivy s monardou

Do hrnce s vodou vložila hrst kopřivy a hrst kvetoucí natě monardy, chvíli povařila.

(Monarda jí zrovna rostla na zahradě a já vždy vybírám bylinky podle dostupnosti pro konkrétní případy.  Článek o monardě najdete ZDE  )

Jakmile roztok zchladl na příznivou teplotu,  přilila trochu jablečného octa.

V této koupeli  koupala dceři denně nohy (cca 15-20 minut).

  • Po koupeli a oschnutí promazala kůži měsíčkovou mastí.
  • Nehty zasažené mykózou co nejčastěji odstřihovala.

Hned za pár dnů mi píše:

“Odvar z kopřivy s monardou a trochou jablečného octa a měsíčková mast super zabraly. Stav je o 100% lepší. Kůže se přestala olupovat, zarudnutí zmizelo!!  Tohle Imazol a Pimafucin nedokázaly ani za 2 měsíce.”

Po měsíci mi ještě sděluje, že perfektně ustupuje i onychomykóza (tedy plíseň na nehtu), nehet dorůstá.

  • Na doléčení jsem jí ještě doporučila koupele v odvaru z přesličky.

Přeslička má také protiplísňový efekt, ale hlavně podporuje růst nehtů. Článek o zkušenosti s růstem nehtů po přesličce ZDE.

Monarda

Tento postup doporučuji i u dospělých lidí, zde je ale léčba onychomykózy (plísně nehtů ) svízelnější, nehty nejsou tak jemné jako u malé holčičky. Do odvaru s kopřivou doporučuji dávat i hrst vlaštovičníku (což jsem u tak malé holčičky nechtěla) a samozřejmě i ten jablečný ocet.

Jablečným octem je vhodné nehty také potírat přímo. Recept na jablečný ocet najdete ZDE.

 

 

Výborná je také vlaštovičníková tinktura.

Na jednom kurzu jsme vyráběli tinkturu z vlaštovičníku. Jedna účastnice mi říkala, že její manžel má právě mykózu nehtů. Doporučila jsem jí nehty pravidelně potírat tinkturou několikrát denně, kdy si vzpomene. Tinkturu se snažit vtírat i pod nehet. Cokoliv z nehtu se dá odstřihnout či upilovat, udělat to.  Po půl roce jsme měli další kurz a tato žena mi říká:

“To jsem opravdu nevěřila, ale byl to zázrak, jak rychle se manžel mykózy na nehtech zbavil. Opravdu to funguje.”

 

Ještě účinnější a rychlejší je efekt přímo čerstvé vlaštovičníkové šťávy. Pokud máte na zahradě vlaštovičník, tak několikrát denně potírejte ulomeným stvolem s prýštící šťávou nehet a okolí.  Snažte se všechno z nehtu co nejvíce upilovávat a odstříhávat.

Takto i působí zkvašená vlaštovičníková šťáva,  kterou si můžete připravit do zásoby a je ještě účinnější než vlaštovičníková tinktura.  Do šťávy namáčíme ušní vatové tyčinky  a potíráme zasažený nehet a měkké tkáně kolem a pod nehtem. Opět co jde, upilujeme a odstřihneme.

Recept na zpracování vlaštovičníku a na výrobu zkvašené šťávy najdete v mé tištěné knize  Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

 

U těchto postupů je potřeba zjistit individuální snášenlivost na malém kousku kůže, zda nejsme na danou léčivou rostlinu přecitlivělí. Obzvláště u citlivých lidí může vlaštovičník kůži podráždit. Nicméně rozhodně kůži neleptá, jak jsem se v některých článcích o bylinách dočetla.

 

Máte i vy podobné historky? 

Podělte se s ostatními, třeba to někomu pomůže. Přiběhy či jakékoliv pozitivní zážitky s léčivými rostlinami můžete psát do facebookové skupiny Praktické úspěchy bylinné terapie. Pokud se ostýcháte, nebo na facebook nemáte přístup, můžete text napsat mně –  e-mailem, já jej pak přepíši. Každé uzdravení je zázračné, může se klidně  jednat i o banalitu.  Pro někoho to třeba banalita nebude. 

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *