Případ protrahovaného průjmu čtyřletého chlapce

Článek byl vytvořen pro facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie. 
4 letý chlapec, syn mé zdravotní sestry onemocněl průjmovitým zřejmě infekčním virovým onemocněním. Ihned zahájili dietu, doplňovali tekutiny a nasadili přípravek Enterol – kvasinka Saccharomyces boulardii. Střevní adsorbencia typu Carbo adsorbens (živočišné uhlí) či Smecty odmítal. Maminka je do něj za žádnou cenu nemohla dostat. Průjem trval již přes týden. Několikrát denně měl vodnatou stolici, často i v noci.
Doporučila jsem jim mochnu stříbrnou. Vzhledem k věku dítěte připravili slabší nálev z 1 ČL natě zalité cca 300 ml horké vody, po vylouhování měl chlapec roztok v láhvi, ze které celý den po doušcích popíjel. Průjem zmizel hned ten první den co začali s mochnou a už se neobjevil.
Čaj chlapci chutnal. Zde je vidět, že tak jak popisuji ve své knize – když nalezneme tu správnou bylinku, která nám má pomoci, chutná nám a cítíme, že ji potřebujeme. Cítí to i dítě a dokonce to funguje i u zvířat.
Účinky této úžasné rostliny- mochny stříbrné Potentilla argentea jsem popsala ve svém článku – Mochna stříbrná – vynikající prostředek na průjem     a v článku  Jak na průjem s léčivými rostlinami.

Jsem autorkou tištěné knihy:

Čarovná lékárna kolem našeho domu –   o léčivých plevelech. 

Jsem autorkou také e-booků :

 

„Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

Založila jsem facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie, kde bych si přála, aby lidé sdíleli své léčebné úspěchy při terapii bylinami a zážitky s rostlinami.


 

UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *