Jak na průjem s léčivými rostlinami

Článek byl vytvořen pro facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie.

Téměř každý rok si moje děti “přinesou” ze školy nějaký gastrointestinální infekt s průjmem či dokonce i se zvracením. Nejhorší jsou virové infekce ( Rotaviry apod.).  Ty jsou velmi nakažlivé a většinou si nákazou projde celá třída i rodina. Přenáší se i kapénkovým způsobem, takže často kolem zvracejícího člověka stačí jen projít, abychom se nakazili.   Občas jsme si nemoc vystřídali všichni včetně babiček. Není to nic příjemného.  I když musím říc, že  mými přírodními prostředky se mi podaří infekt vždy zlikvidovat do 2-3 dnů.

Letos jsem si pečlivě připravila  zásobu mochny stříbrné a dalších bylinek na průjem (šťovíková semena, hadinec, pilát lékařský, dub atd.).

Teď na jaře si říkám: “Letos jsem je ani nemusela použít, skvělé…”  Jen co jsem na to pomyslela, do týdne si můj syn ze školy přinesl průjem. Vystřídali se ve třídě  téměř všichni.

 

Měl velké, křečovité bolesti břicha a vodnatý zelený průjem.

Mimo terapie živočišným uhlím a dostatečné rehydratace vodou a minerálkami, jsem uvařila na celý den čaj z mochny stříbrné, který začal popíjet.  Střídal jej s čajem z pilátu lékařského. Ostatní byliny jsem měla na chalupě, nebyly k dispozici v mém městském bytě.

Během jednoho dne ustoupily výrazné křečovité bolesti a stolice se stala kašovitou.

Jako probiotikum jsem zprvu volila přípravek Enterol (kvasinky- Saccharomyces boulardii ), později jsem začala podávat probiotický nápoj z Tibi krystalů, brusinek a kustovnice čínské. Zde pak nastal zásadní obrat, obtíže zcela vymizely. Stolice se stala formovanou.

Žádnou zvláštní dietu kromě prvního dne syn nedodržoval.

Zbytek rodiny pil preventivně probiotický nápoj z Tibi krystalů a kombuchový nápoj. Průjem jsme nedostali.

Moje děti zprvu probiotické nápoje preventivně pít nechtěly, nyní je pijí každý den.

Mochna stříbrná
Pilát lékařský

Článek o mochně stříbrné najdete zde.

Článek o pilátu lékařském najdetete zde.

 

Jsem autorkou také e-booků :

“Čarovný černý bez”

„Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

Založila jsem facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie, kde bych si přála, aby lidé sdíleli své léčebné úspěchy při terapii bylinami a zážitky s rostlinami.

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *