Jak na bolesti zad s třezalkovým olejem

Článek jsem vytvořila pro facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie.

Máte zásobu Janova oleje z léta??  Tedy oleje z byliny sv. Jána- třezalky?  To je dobře. Je to totiž opravdu skvělý multifunkční prostředek.  Pokud jej nemáte, nezapomeňte tedy na něj příští léto.

Návod na výrobu jsem popsala zde.

Mám s ním jen nejlepší zkušenosti u různých bolestivých stavů.

Při bolestech zad  má třezalkový olej  opravdu často překvapivý efekt. Například jedna známá se na mne jednou obrátila s velkými bolestmi zad v oblasti bederní páteře. Chodila na rehabilitace, brala analgetika, dostalé sérii analgetických infuzí, ale ke zlepšení došlo vždy jen přechodně a bolest v různé intenzitě trvala nadále. Na rentgenu páteře měla jen degenerativní změny charakteru deformující spondylózy. Zkusily jsme tedy třezalkový olej a ejhle, bolesti zázračně odezněly a už se nevrátily. Na třezalkový olej nyní nedá dopustit a každé léto si jej ode mne objednává, aby měla zásobu.Při jakémkoliv náznaku bolesti jej ihned aplikuje.

Můj táta jednou přijel za mnou na chalupu a měl opět svoje bolesti zad. Záda jsem mu namasírovala Janovým (třezalkovým) olejem, do hodinky bolest také ustoupila. Jindy by musel užívat analgetické léky a myorelaxancia, nyní se stav takto elegantně vyřešil.

Já sama jej používám u sebe i své rodiny při jakémkoliv náznaku bolesti jak zad, tak svalů či u jiných bolestivých stavů. Vzájemně se vždy olejem namasírujeme.

Olej u různých pacientů pomáhá také při bolestech kloubů.

Po  namáhavé celodenní turistice jsme se vždy všichni večer natřeli třezalkovým olejem, vůbec nic nás na druhý den nebolelo a cítili jsme se vždy velmi lehce.

Když o víkendu hodně pracuji na zahradě, nebo mám nějakou sportovní zátěž, trochu oleje si přidávám do koupele. Cítím uvolnění svalů a celkově lehký pocit na těle.

Při bolestech břicha, například při nadýmání, dětem břicho olejem namasíruji, efekt je vždy za chvíli znát.

Jinak jej používám i na spáleniny od sluníčka, opařeniny, popáleniny I. stupně, na jizvy jako prevenci tvorby keloidů a na různé neuralgie (postherpetické, trigeminu apod.) a stavy po ochrnutí. Je vhodný například po mrtvicích či při roztroušené skleroze.

Účinek u bolestí a neuralgií  ještě umocňuji podáváním bezinkových přípravků.

JAK JEJ  POUŽÍVÁM U BOLESTÍ PÁTEŘE:

Bolestivé místo natřeme třezalkovým olejem, kterým nešetříme a místo ještě dokonale promasírujeme. Na to pak přiložíme igelit (abychom podpořili vstřebání oleje do pokožky a nikoliv do okolní tkaniny),ten  pak překryjeme ručníkem.

Aby se třezalkový olej lépe vstřebal do hlubších struktur, je vhodné přidat působení tepla. Například přiložit termofor s horkou vodou, nebo několikrát přeložený ručník přejet opatrně horkou žehličkou (takto to doporučoval J.A. Zentrich). Já používám nahřáté polštářky z ovocných pecek.

Návod na polštářek z třešňových pecek najdete zde.

Návod na polštářek ze švestkových pecek zde. 

Do hlubších vrstev lépe proniká olej arašidový, pokud byste si tedy Janův olej vyráběli hlavně k masážním účelům a proti bolestem, zainvestujte a květy třezalky naložte právě do tohoto oleje.  Nejlépe ze všech olejů se totiž vstřebává.

 

 

Máte i vy nějaké podobné osvědčené postupy s léčivými rostlinami? Nenechávejte si to pro sebe, podělte se s ostatními v naší facebookové skupině Praktické úspěchy bylinné terapie. Právě třeba vaše zkušenost může někomu pomoci.

 

 

Jsem autorkou také e-booků :

“Čarovný černý bez”

„Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

Založila jsem facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie, kde bych si přála, aby lidé sdíleli své léčebné úspěchy při terapii bylinami a zážitky s rostlinami.

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

4 názory na “Jak na bolesti zad s třezalkovým olejem”

  1. Eva Bakova

    Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mam vychyleny obratel 5_6 o 6mm možná taky skripnuty nerv co mi říkala pani doktorka.Brneni do levé nohy občas i do prave.Můžu používat trezalkovy olej na masáž i kdyz beru Stavy.Dekuji moc za odpověď.Mam 69 roků

    1. Ala Hamplová

      Určitě někde na internetu. Já vyrábím jen pro potřeby své rodiny a známých.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *