Zvětšující se afta a jitrocel

Článek určený do facebookové skupiny Praktické úspěchy bylinné terapie:   https://www.facebook.com/groups/praktickeuspechybylinneterapie/

Jednou se mi v ústech vytvořila velká afta, která ne a ne zmizet. Velmi to bolelo, každé jídlo bylo pro mne utrpení. Manžel je orl lékař a tak mi naordinoval nějaké léčivé preparáty- spreje a podobně. Nic nezabíralo, afta byla ještě větší.

Tehdy jsme odjeli na dovolenou do Alp v Rakousku. Bylo to nepříjemné.

Dívala jsem se kolem dokola, jaké rostliny tam rostou. Od té doby to většinou, když mám zdravotní problém dělám pokaždé. Dívám se, co kolem roste. Nejlepší jsou totiž čerstvé bylinky.

Tamní flóra byla podobná naší.  Bylo tam spousty jitrocele kopinatého. Když pomáhá na rány, zkusíme to i na aftu. Jistocel má i dezinfekční a antibakteriální účinky, podporuje hojení.

List jsem lehce pokousala, aby pustil šťávu a jazykem přitlačila na aftu. Takto jsem jej nechala působit přes půl hodiny. Během dne jsem obklad ještě několikrát vyměnila.

Jaké bylo mé překvapení, že afta, která se do té doby jen zvětšovala, je najednou menší a bolí méně. Do večera přestala bolet úplně. Na druhý den byla pryč.

14 dnů jsem se trápila a teď takový zázrak. Bylo to v době, kdy jsem se k bylinkám po delší odmlce znovu dostávala.

 

Jsem autorkou také e-booků :

“Čarovný černý bez”

„Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

“Čarovná lékárna kolem našeho domu”


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

 

 

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *