Mast na ekzémy

Příspěvek byl vytvořen pro facebookovou skupinu    Praktické úspěchy bylinné terapie.

Neustále se setkávám s téměř zázračnými uzdraveními pomocí bylin. Případy si archivuji a pokud pacient souhlasí, budu je publikovat. Mám jich už spousty, jen toho času je málo. Předpokládám, že v zimním období bude času více a tak se máte na co těšit.

Podělím se s vámi o recept na vynikající mast na ekzémy a různé kožní problémy.

Každému, komu mastičku dám, pomůže. Většinou vyrážka vymizí, nebo dojde alespoň ke zlepšení.

Například nedávno jsem mast doporučila kolagyni v práci, která měla škaredý, rozmokvalý ekzém na hřbetě ruky. Na doporučení kožní lékařky aplikovala mast s kortikoidy, ekzém se zmírnil, ale po vysazení masti vznikl znovu a v ještě výraznější míře.   Na hřbetě měla zarudlou, mokvavou plochu. Doporučila jsem jí ruku obkládat a oplachovat nálevem z tužebníku jilmového  (informace o tužebníku ZDE). Do týdne mokvání ustalo. Poté jsem jí doporučila aplikovat tuto mou mast. Do dalšího týdne se ruka zklidnila a ekzém ustoupil. Na hřbetu ruky je vidět již jen velmi malý okrsek s  nepatrným  zarudnutím, které ustupuje.

Kamarádka má syna alergika. Před rokem se mu vytvořil ekzém na stehnech. Aplikovala tuto mou mast. Ekzém do pár dnů ustoupil.

To jsou jen dva případy, na které jsem si právě vzpomněla. Většinou mast opravdu pomůže téměř každému.

V této masti používám jako nosné vehiculum vazelínu. Vazelína se mi občas osvědčuje více než oleje či bambucké máslo. Jednak je trvanlivá a lze ji skladovat při pokojové teplotě, ale spíše ji používám pro její další vlastnosti.   Moc se nevstřebává a proto zůstávají léčivé látky v ní vymacerované na povrchu kůže, kde mají možnost déle působit.  Sama o sobě pokožku zvláčňuje, promašťuje. Je výborná hlavně pro suchou kůži.

Mou  recepturu můžete vyzkoušet i se sádlem či jiným tukem, ale já mám nejlepší zkušenost právě s vazelínou.

 

CO JE POTŘEBA K VÝROBĚ:

Hrst větviček a listů dubu

Hrst nati lnice květele

Hrst lopuchových květů

Hrst svízele – syřišťového, povázky, ale lze i svízel přítula.

Půl hrsti třezalkové nati

300g lékařské vazelíny  (kdo má odpor k vazelíně, může použít sádlo, kokosový tuk či některý ze zastudena lisovaných olejů, mast je pak ale potřeba zhutnit včelím voskem- na 100 ml oleje cca 15 g včelího vosku)

Lnice květel
Lopuchové květy
Dubové listy

 

 

 

 

Svízel povázka
Třezalka
Vazelína

POSTUP  PŘÍPRAVY:

-Vazelínu roztavíme do tekuté podoby, přidáme listy dubu, které rozmixujeme ponorným mixérem.

-Poté vložíme listy se semeny lopuchu nakrájené na malé kousky,

– Posléze přidáme  nať lnice a třezalky.

-Směs nechám macerovat do druhého dne.  Poté vložím nádobu s mastí do trouby a nechám “táhnout” cca hodinu při 50 st. C. Tento postup ještě 2 dny opakuji.

-Nakonec směs přecedím přes plátno a naliji do nádobek.

 

 

Jsem autorkou tištěné knihy:

Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

Báli jste se vždy začít užívat léčivé rostliny? Nevěděli jste, jak na to ?

V mé knize naleznete podrobný popis 38 divokých rostlin rostoucích volně kolem nás s podrobnými návody, jak je  zpracovat a užívat. 

 

Máte i vy podobné recepty či zkušenosti s bylinami? 

Podělte se s ostatními, třeba to někomu pomůže. Přiběhy či jakékoliv pozitivní zážitky s léčivými rostlinami můžete psát do facebookové skupiny Praktické úspěchy bylinné terapie. Pokud se ostýcháte, nebo na facebook nemáte přístup, můžete text napsat mně –  e-mailem, já jej pak přepíši. Každé uzdravení je zázračné, může se klidně  jednat i o banalitu.  Pro někoho to třeba banalita nebude. 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *