Kalanchoe pro kosmetické účely

Jak jsem psala ve svém předchozím článku- Kalanchoe, u nás pozapomenutá léčivka – jedná se o léčivou rostlinu nebývalých účinků.

Mimo jiné má velice příznivé účinky  na pleť: redukuje vrásky, omlazuje, zlepšuje pružnost pokožky. Odstraňuje skvrny na kůži-  od slunce i stařecké, také bělí  pihy. Je vhodné na problematickou pleť s tendencí k akné a zánětům. Působí antibakteriálně a protizánětlivě.  Působí jako tonikum, stahuje rozšířené póry.

Odstraňuje také zarudnutí, rozšířené cévky, stimuluje krevní oběh, posiluje lymfodrenáž, zvyšuje tón pleti.

Přípravky z kalanchoe mohou používat ženy středního věku, mladé ženy s akné, osoby s kruhy pod očima po nevyspání.

Kalanchoe má vcelku rychlý účinek na pleť.

Na skvrny či vyrážku aplikujeme vatovým tamponem čerstvou šťávu z kalanchoe ráno a večer.

PŘÍPRAVA ŠŤÁVY Z KALANCHOE

Utržené listy je vhodné připravit dle Filatovova (viz níže) tak, že je uložíme do papírového sáčku na několik dnů do lednice. Pak je pokrájíme a vylisujeme z nich šťávu- například šnekovým odšťavňovačem. Šťávu pak přecedíme přes jemné sítko či plátno. Pokud bychom chtěli malé množství šťávy, použijeme lis na česnek. Šťávu na několik dnů uložíme v lednici, ke konzervaci použijeme trochu alkoholu v poměru 20:1. Teplota při skladování by neměla překročit 10 st. C.

Pozor! Neředěná šťáva se nesmí dostat do oka.

Před první aplikací zkusíme šťávu z kalanchoe na vnitřní stranu předloktí po dobu 15 minut, neměly byste mít žádné nepříjemné pocity, zarudnutí či otoky. Pokud se objeví jakákoliv nepříjemná reakce, kalanchoe raději používat nebudeme.

 

Používám mlýnek na maso s odšťavňovacím nádstavcem

Malé množství šťávy lze získat lisem na česnek

ČERSTVÝ LIST NA PLEŤ

Lze také použít přímo čerstvý list, ze kterého odstraníme svrchní blánu. Listem jemně potřeme pokožku, lehce poťukáváme . Nesmí být aplikován na oční oblast. Nechte šťávu působit v pokožce. Pocítíte svěžest, působí jako tonikum. Stahují se rozšířené póry. 

Můžeme takto činit 2x denně. Odstraní rozšířené cévky, stáhnou se póry, pleť se zlepší. Zvýší se elasticita. Nezapomínejte na krk. Efekt vidíme za 10 dnů. Pokračujeme 1,5-2 měsíce. 

Lze také použít pleťovou vodu vyrobenou ze šťávy z kalanchoe, zředěnou s vodou

Po takovémto očištění aplikujte výživný krém. 

Z vrchní části listu se blána stahuje hůře
Ze spodní části listu to jde lépe

LOTION Z KALANCHOE PRO SUCHOU ALE I NORMÁLNÍ PLEŤ

1 PL šťávy z kalanchoe rozšelháme s 1 PL medu a 1 PL převařené vody.  

MASKA PRO PROBLEMATICKOU NEBO MASTNOU PLEŤ

1 PL heřmánkových květů, 1PL listů máty a 1 PL lipových květů zalijeme 1 sklenicí vařící vody, 2-3 minuty vaříme zakryté na velmi slabém ohni. Posléze rozmixujeme na kaši. Přidáme 2 PL kalanchoe. Kaši naneseme na gázu a přiložíme na pleť. Aplikujeme na pokožku po dobu 20 minut.  Zbylou tekutinu můžeme přefiltrovat a pár dnů používat jako mléko na pleť.

Pro každodenní péči o pokožku obličeje můžeme kapnout 2-3 kapky Kalanchoe do jakéhokoliv výživného krému (šťávu lze smíchat 1:1 s glycerinem).  Dáváme ale vždy jen do takové dávky krému, kterou ihned spotřebujeme, jinak by se mohl krém kazit. Zbavíte se tak rychle zarudnutí.

POSTUP U ČERNÝCH  TEČEK  A SKVRN  NA OBLIČEJI

Většinou se jedná o mastnou, problematickou pleť.

Pokožku potřeme směsí mýdla a jemné soli. Použijeme jako peeling. Necháme 30 minut působit, pak pokožku omyjeme a potřeme šťávou z kalanchoe. Odstraní to zánět a zarudnutí. Pokud toto budeme provádět pravidelně, výsledek bude vynikající.

TMAVÉ KRUHY, VAKY POD OČIMA A OTOKY OČÍ

List kalanchoe roztlučeme paličkou, vložíme do gázy a přiložíme jako obklad na pevně zavřená víčka či pod oči. Sedíme 20 minut v klidu. Šťáva z kalanchoe nesmí přijít do oka. Metodu lze použít při unavených očích od práce na počítači či četbě. 

Nebo také: na pokožku přiložíme tampony namočené ve šťávě z kalanchoe či  přímo list zbavený svrchní vrstvy. Pozor, šťáva nesmí přijít do oka.

PÉČE O KRK A DEKOLT

Promícháme 1 PL šťávy z kalanchoe s 2 PL kysané smetany. Aplikujeme na vyčištěnou pokožku a necháme působit 10-15 minut. Pak opláchneme.

Mimo jiné je vhodné denně tyto partie potírat přímo listem kalanchoe, nebo šťávou z kalanchoe.

HYDRATAČNÍ MASKA

1PL šťávy z kalanchoe, 2 PL rozmixované okurky, 1ČL smetany. Rozšleháme do homogenní konzistence. Aplikujeme na obličej, ponecháme 20 minut, pak důkladně omyjeme vodou. Maska hydratuje a bělí.

OMLAZUJÍCÍ MASKA

10g lanolinu smícháme s 10 g olivového oleje a 7 g šťávy z kalanchoe. Rozmícháme do krémovité konzistence. Naneseme na obličej, ponecháme 15 minut, pak setřeme bavlněnými tampóny namočenými v černém čaji. Nakonec ošetříme obličej hydratačním krémem.

MASKA PRO MASTNOU PLEŤ

Smícháme 2 PL šťávy z kalanchoe, 1 PL tekutého medu a 1 PL mletých ovesných vloček. Rozmixujeme, měla by být krémovitá konzistence. Aplikujeme na dobu 15 minut, poté opláchneme vodou.

MASKA NA SUCHOU PLEŤ

1/2 PL  mletých ovesných vloček rozmícháme s trochou vroucí vody na konzistenci pudingu, přidáme 1 ČL šťávy z kalanchoe a 1 ČL olivového oleje, důkladně promícháme. Aplikujeme na obličej na dobu 20 minut, opláchneme vodou.

PROTI VRÁSKÁM

2 PL  šťávy z kalanchoe přelijeme 2/3 šálku vroucí vody a 1 ČL medu.

KALANCHOE A VLASY

Kalanchoe stimuluje růst vlasů, podporuje vlasové folikuly, prokrvuje vlasovou pokožku.

Ke kořínkům vlasů lze vtírat tinkturu z kalanchoe, tu necháme 30 minut působit, pak vlasy umyjeme. Nepotíráme vlasy po celé délce, alkohol vysušuje.

MASKA PROTI VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

1 PL šťávy z kalanchoe, přidáme 1/2PL pomerančového džusu, 1PL medu, 1 žloutek a vvše důkladně promícháme.

Naneseme na pokožku hlavy, vmasírujeme do vlasů, přikryjeme plastovou čepicí či igelitem a ručníkem. Ponecháme 25 minut. Pak opláchneme a použijeme šampon. Lze opláchnout i odvarem z kopřiv či heřmánku.

LITERATURA:

https://kladovaia-krasoti.ru/kalanxoe-dlya-lica-domashnij-lekar-na-okoshke/

https://floradoc.com/stati/kalanhoe-litso

 

 

Jsem autorkou také e-booků :

“Čarovný černý bez”

„Jak se stát bylinářem, když o tom zatím nic nevím. „

„Jak se vyznat v účincích rostlin.“

„Čarovná lékárna kolem našeho domu“

Založila jsem facebookovou skupinu Praktické úspěchy bylinné terapie, kde bych si přála, aby lidé sdíleli své léčebné úspěchy při terapii bylinami a zážitky s rostlinami.

 

 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

 

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *