Hojení rány po pokousání psem

Příspěvek byl vytvořen pro facebookovou skupinu    Praktické úspěchy bylinné terapie.

Neustále se setkávám s téměř zázračnými uzdraveními pomocí bylin. Případy si archivuji a pokud pacient souhlasí, budu je publikovat.

Se svolením postižené tedy popisuji tento náš společný  bylinkový příběh:

V létě jsem navštívila rumunskou Transylvánii. Byla to nádherná dovolená. Nedovedete si  ani představit tu krásu tamní přírody. Všude nádherné, rozkvetlé louky vonící na dálku. Ve vyšších polohách si zas čověk připadal jako na nějaké dokonale osázené překrásné skalce.

A všude spousty ovcí. Velká stáda, kolem nichž pobíhali velcí psi se zavěšenými klacky pod krkem. Klacek má údajně sloužit jako obrana před prokousnutím hrdla vlkem.  Občas se psů bojíme, jsou polodivocí a vzhledem k velikosti stáda je bača téměř vždy daleko. Pokaždé, když potkáme stádo, zklidníme se, neděláme prudké pohyby, posadíme se, ovečky běží kolem nás, psi k nám přiběhnou, očichají nás, někdy si k nám i sednou. Když jsme klidní my, jsou klidní i oni. Jakmile stádo přeběhne, odejdou i psi a my pokračujeme dál.

Souběžně s námi – pěšími turisty – se vydávají na své túry i cyklisté. Jezdí po trochu jiných trasách něž my. Ti se také setkávají se stády ovcí. Nicméně většinou se snaží  skrz stádo projet na kole. Jedou ve skupině.  Tak se stalo, že je jednou ovčáčtí psi napadli. Brali je jako rychle se pohybující narušitele jejich stáda. Psi zaútočili a kousli do lýtka prvního a posledního cyklistu ve skupině.

Postižení jsou pak ošetření svými kamarády a horskou službou odvezeni do nejbližší nemocnice.  Zde jim byly rány vydesinfikovány a aplikovali jim sérum proti tetanu a  vzteklině. Další dávky séra proti vzteklině pak budou dostávat až v České republice, kam se za 2 dny budeme vracet.

Před odjezdem ještě rány pokousaným spolucestujícím převazuji:  jsou klidné, ranky jsou malé, jen na velikost zubu psa, ale hlubší,  je vidět podkožní tuk. Rány nebyly zašity, kvůli prevenci případné anaerobní infekce.

Po příjezdu do České republiky si pak  oba postižení  již v místech svého bydliště vyřizují další aplikace antirabického séra (séra proti vzteklině).

 

Asi po měsíci mne kontaktuje pokousaná spolucestovatelka:

Většina ranek  po kousnutí se jí pěkně hojí, ale jedna z nich je stále otevřená a vytéká z  ní sekret.

Doporučila jsem jí listy jitrocele kopinatého, které má pořádně oprat pod vodou a pak na nějakém čistém, suchém místě několikrát přejet čistým válečkem či poklepat paličkou, aby vznikla kaše a pustily šťávu. Tuto kaši si má vložit do rány a ovázat. Zprvu má jitrocel 2-3x denně měnit a po rozvázání ránu oplachovat nálevem z tužebníku jilmového a řepíku.

Mimochodem tužebník jsem jí dala i v tom Rumunsku, kdy jí ještě ke všemu začalo bolet v krku. Kloktala nálevem z něj. Během jednoho dne se bolestí v krku zbavila.

Po dalším měsíci mi píše:

Moc děkuji za tip s jitrocelem a nálevem z tužebníku a řepíku. Ještě dnes všude popisuji, jak jsem byla překvapená, že po mastičkách z lékárny jsem neviděla žádný pokrok a jakmile jsem začala dávat bylinky, tak ty změny byly patrné každý den. Dnes už mám hezky zacelenou i tu nejhlubší ránu, jitrocel ještě dávám,  nějak cítím, že je ještě potřeba. A taky jsem opět využila tužebník na bolavý krk, jak jsi mě naučila ještě v Rumunsku. Bylinky budu zkoušet a objevovat dál…

 

A ještě ponaučení na konec:

Když potkáte stádo ovcí, raději sesedněte z kola a  v klidu počkejte, až stádo přejde.

 

 

Jsem autorkou tištěné knihy:

Čarovná lékárna kolem našeho domu. 

Báli jste se vždy začít užívat léčivé rostliny? Nevěděli jste, jak na to ?

V mé knize naleznete podrobný popis 38 divokých rostlin rostoucích volně kolem nás s podrobnými návody, jak je  zpracovat a užívat. 

 

Máte i vy podobné recepty či zkušenosti s bylinami? 

Podělte se s ostatními, třeba to někomu pomůže. Přiběhy či jakékoliv pozitivní zážitky s léčivými rostlinami můžete psát do facebookové skupiny Praktické úspěchy bylinné terapie. Pokud se ostýcháte, nebo na facebook nemáte přístup, můžete text napsat mně –  e-mailem, já jej pak přepíši. Každé uzdravení je zázračné, může se klidně  jednat i o banalitu.  Pro někoho to třeba banalita nebude. 

 


UPOZORNĚNÍ!!!

Při závažných zdravotních potížích vždy raději konzultujte lékaře ve vašem nejbližším okolí. V některých stavech je lékařská pomoc nezbytná a nelze se omezovat jen na postupy alternativní medicíny. Vhodné je též ubezpečit se, že se jedná jen o banalitu a nikoliv o život ohrožující stav.  Léčivé rostliny jsou tu pro nás, mohou vám výborně pomoci v počátcích některých onemocnění, jako podpůrná terapie či preventivně. V žádném případě ale v závažných stavech nemohou nahradit lékařskou péči. Cílem tohoto webu je – informovat vás o mocné síle přírody, podpořit vás v možnostech samoléčby. Nenesu žádnou zodpovědnost za vaše případné neúspěchy či úspěchy.

Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám bez souhlasu autorky je zakázáno a je porušením autorského zákona, které může být stíháno.

Pokud byste rádi obsah e-booku sdíleli s dalšími lidmi, pošlete jim odkaz na moje webové stránky. Děkuji za pochopení a respektování tohoto sdělení.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *